Eye of the game

Attacking duos


League table

Swiss Super League
 1.Jean Pierre Nsame - Christian Fassnacht (Young Boys Bern)
 2.Matteo Tosetti - Marvin Spielmann (Thun)
 Guillaume Hoarau - Miralem Sulejmani (Young Boys Bern)
 4.Alexander Gerndt - Davide Mariani (Lugano)
 Anto Grgic - Matheus Cunha (Sion)
 Guillaume Hoarau - Roger Assale (Young Boys Bern)
 Francesco Margiotta - Samuele Campo (Lausanne)
 Christian Schneuwly - Pascal Schuerpf (Luzern)
 Joel Geissmann - Samuele Campo (Lausanne)
 10.Mohamed Elyounoussi - Samuele Campo (Basel)
 Jean Pierre Nsame - Roger Assale (Young Boys Bern)
 Davide Mariani - Domen Crnigoj (Lugano)
 Sekou Junior Sanogo - Roger Assale (Young Boys Bern)
 Marco Schneuwly - Ilonbe Mboyo (Sion)
 Alexander Gerndt - Carlinhos (Lugano)
 Roger Assale - Christian Fassnacht (Young Boys Bern)
 Guillaume Hoarau - Jean Pierre Nsame (Young Boys Bern)
 Antonio Marchesano - Michael Frey (Zurich)
 Matteo Tosetti - Dejan Sorgic (Thun)
 Benjamin Kololli - Francesco Margiotta (Lausanne)
 Pajtim Kasami - Matheus Cunha (Sion)
 Mohamed Elyounoussi - Kevin Bua (Basel)
 23.Victor Pálsson - Raphael Dwamena (Zurich)
 Marco Djuricin - Kenan Kodro (Grasshopper)
 Valentin Stocker - Luca Zuffi (Basel)
 Roger Assale - Kasim Nuhu (Young Boys Bern)
 Pa Modou Jagne - Raphael Dwamena (Zurich)
 Nicolas Ngamaleu - Christian Fassnacht (Young Boys Bern)
 Leandro Marin - Francesco Margiotta (Lausanne)
 Christian Schneuwly - Tomi Juric (Luzern)
 Ricky van Wolfswinkel - Samuele Campo (Basel)
 Miralem Sulejmani - Christian Fassnacht (Young Boys Bern)
 Michael Frey - Raphael Dwamena (Zurich)
 Luca Zuffi - Ricky van Wolfswinkel (Basel)
 Kevin Mbabu - Roger Assale (Young Boys Bern)
 Valentin Stocker - Albian Ajeti (Basel)
 Benjamin Kololli - Enzo Zidane (Lausanne)
 Antonio Marchesano - Raphael Dwamena (Zurich)
 Adrian Winter - Roberto Rodriguez (Zurich)
 Nassim Ben Khalifa - Cedric Itten (Sint-Gall)
 Stjepan Kukuruzovic - Cedric Itten (Sint-Gall)
 Peter Tschernegg - Roman Buess (Sint-Gall)
 Guillaume Hoarau - Sekou Junior Sanogo (Young Boys Bern)
 Miralem Sulejmani - Sekou Junior Sanogo (Young Boys Bern)
 Adryan - Federico Dimarco (Sion)
 Mohamed Elyounoussi - Renato Steffen (Basel)
 Ilonbe Mboyo - Salih Ucan (Sion)
 Pajtim Kasami - Salih Ucan (Sion)
 Tranquillo Barnetta - Roman Buess (Sint-Gall)
 Michael Lang - Mohamed Elyounoussi (Basel)
 Marek Suchý - Albian Ajeti (Basel)
 Marco Schneuwly - Matheus Cunha (Sion)
 Davide Mariani - Carlinhos (Lugano)
 Michael Lang - Luca Zuffi (Basel)
 Michael Lang - Albian Ajeti (Basel)
 Rúnar Már Sigurjónsson - Marco Aratore (Sint-Gall)
 Marco Djuricin - Lucas Andersen (Grasshopper)
 Roberto Rodriguez - Raphael Dwamena (Zurich)
 Dennis Hediger - Marvin Spielmann (Thun)
 Michael Frey - Sangone Sarr (Zurich)
 Mario Piccinocchi - Carlinhos (Lugano)
 Matteo Tosetti - Roy Gelmi (Thun)
 Yoric Ravet - Leonardo Bertone (Young Boys Bern)
 Marek Suchý - Mohamed Elyounoussi (Basel)
 Ricky van Wolfswinkel - Renato Steffen (Basel)
 Mohamed Elyounoussi - Dimitri Oberlin (Basel)
 Alexander Gerndt - Jonathan Sabbatini (Lugano)
 Francisco Rodriguez - Yannick Schmid (Luzern)
 Matteo Tosetti - Simone Rapp (Thun)
 Mohamed Elyounoussi - Albian Ajeti (Basel)
 71.Dragan Mihajlovic - Jonathan Sabbatini (Lugano)
 Marco Aratore - Cedric Itten (Sint-Gall)
 Alain Nef - Izer Aliu (Zurich)
 Izer Aliu - Fabian Rohner (Zurich)
 Leonardo Bertone - Roger Assale (Young Boys Bern)
 Albian Ajeti - Samuele Campo (Basel)
 Andreas Wittwer - Nassim Ben Khalifa (Sint-Gall)
 Rúnar Már Sigurjónsson - Jasper van der Werff (Sint-Gall)
 Thorsten Schick - Jean Pierre Nsame (Young Boys Bern)
 Kevin Mbabu - Christian Fassnacht (Young Boys Bern)
 Marc Janko - Carlinhos (Lugano)
 Alain Wiss - Stjepan Kukuruzovic (Sint-Gall)
 Pascal Schuerpf - Valeriane Gvilia (Luzern)
 Nicola Sutter - Marvin Spielmann (Thun)
 Marco Djuricin - Souleyman Doumbia (Grasshopper)
 Simone Rapp - Francesco Margiotta (Lausanne)
 Kenan Kodro - Cedric Zesiger (Grasshopper)
 Pa Modou Jagne - Kevin Rueegg (Zurich)
 Thorsten Schick - Sekou Junior Sanogo (Young Boys Bern)
 Simon Grether - Shkelqim Demhasaj (Luzern)
 Carlitos - Matheus Cunha (Sion)
 Roger Assale - Djibril Sow (Young Boys Bern)
 Francisco Rodriguez - Marvin Schulz (Luzern)
 Ermir Lenjani - Pajtim Kasami (Sion)
 Tomi Juric - Yannick Schmid (Luzern)
 Alexandre Pasche - Andi Zeqiri (Lausanne)
 Sekou Junior Sanogo - Nicolas Ngamaleu (Young Boys Bern)
 Pascal Schuerpf - Filip Ugrinic (Luzern)
 Fabian Frei - Albian Ajeti (Basel)
 Quentin Maceiras - Aimery Pinga (Sion)
 Raphael Dwamena - Fabian Rohner (Zurich)
 Michael Lang - Dimitri Oberlin (Basel)
 Numa Lavanchy - Bujar Lika (Grasshopper)
 Miralem Sulejmani - Djibril Sow (Young Boys Bern)
 Marco Aratore - Nicolas Luechinger (Sint-Gall)
 Marco Schoenbaechler - Roberto Rodriguez (Zurich)
 Kenan Kodro - Nikola Sukacev (Grasshopper)
 Nelson Ferreira - Sven Joss (Thun)
 Stjepan Kukuruzovic - Marco Aratore (Sint-Gall)
 Alexander Gerndt - Mattia Bottani (Lugano)
 Gregory Karlen - Marvin Spielmann (Thun)
 Jeffrén - Rifet Kapic (Grasshopper)
 Guillaume Hoarau - Loris Benito (Young Boys Bern)
 Cabral - Francesco Margiotta (Lausanne)
 Quentin Maceiras - Matheus Cunha (Sion)
 Fabian Frei - Samuele Campo (Basel)
 Marco Schneuwly - Adryan (Sion)
 Stefan Glarner - Dejan Sorgic (Thun)
 Lucas Andersen - Jean-Pierre Rhyner (Grasshopper)
 Dejan Sorgic - Nicolas Hunziker (Thun)
 Sekou Junior Sanogo - Christian Fassnacht (Young Boys Bern)
 Alexander Gerndt - Mario Piccinocchi (Lugano)
 Rúnar Már Sigurjónsson - Yrondu Musavu-King (Sint-Gall)
 Roy Gelmi - Sandro Lauper (Thun)
 Francesco Margiotta - Enzo Zidane (Lausanne)
 Matteo Tosetti - Nicolas Hunziker (Thun)
 Toko Nzuzi - Yrondu Musavu-King (Sint-Gall)
 Toko Nzuzi - Nassim Ben Khalifa (Sint-Gall)
 Geoffroy Serey Die - Kevin Bua (Basel)
 Michael Frey - Toni Domgjoni (Zurich)
 Marc Janko - Davide Mariani (Lugano)
 Loris Benito - Christian Fassnacht (Young Boys Bern)
 Lucas Andersen - Kenan Kodro (Grasshopper)
 Claudio Lustenberger - Pascal Schuerpf (Luzern)
 Guillaume Hoarau - Kevin Mbabu (Young Boys Bern)
 Hekuran Kryeziu - Shkelqim Demhasaj (Luzern)
 Kenan Kodro - Souleyman Doumbia (Grasshopper)
 Nicolas Getaz - Simone Rapp (Lausanne)
 Marco Djuricin - Emil Bergstroem (Grasshopper)
 Stjepan Kukuruzovic - Danijel Aleksic (Sint-Gall)
 Kenan Kodro - Aleksandar Cvetkovic (Grasshopper)
 Michael Frey - Kevin Rueegg (Zurich)
 Albian Ajeti - Blas Riveros (Basel)
 Adryan - Anto Grgic (Sion)
 Luca Zuffi - Neftali Manzambi (Basel)
 Pa Modou Jagne - Toni Domgjoni (Zurich)
 Ilonbe Mboyo - Adryan (Sion)
 Matteo Tosetti - Gregory Karlen (Thun)
 Pascal Schuerpf - Simon Grether (Luzern)
 Anto Grgic - Jan Bamert (Sion)
 Pascal Schuerpf - Ruben Vargas (Luzern)
 Jean Pierre Nsame - Nicolas Ngamaleu (Young Boys Bern)
 Dragan Mihajlovic - Jetmir Krasniqi (Lugano)
 Rúnar Már Sigurjónsson - Nassim Ben Khalifa (Sint-Gall)
 Claudio Lustenberger - Ruben Vargas (Luzern)
 Marek Suchý - Michael Lang (Basel)
 Luca Zuffi - Albian Ajeti (Basel)
 Alexander Gerndt - Eloge Yao (Lugano)
 Nassim Ben Khalifa - Roman Buess (Sint-Gall)
 Carlitos - Ermir Lenjani (Sion)
 Dimitri Oberlin - Samuele Campo (Basel)
 Domen Crnigoj - Carlo Manicone (Lugano)
 Gonzalo Zarate - Simone Rapp (Lausanne)
 Toko Nzuzi - Marco Aratore (Sint-Gall)
 Jeffrén - Kenan Kodro (Grasshopper)
 Dejan Sorgic - Gregory Karlen (Thun)
 Danijel Aleksic - Roman Buess (Sint-Gall)
 Dennis Hediger - Dejan Sorgic (Thun)
 Nicolas Ngamaleu - Roger Assale (Young Boys Bern)
 Marvin Spielmann - Nuno Da Silva (Thun)
 Shkelqim Demhasaj - Daniel Follonier (Luzern)
 Shkelqim Demhasaj - Cedric Itten (Luzern)
 Rúnar Már Sigurjónsson - Emil Bergstroem (Grasshopper)
 Roberto Rodriguez - Sangone Sarr (Zurich)
 Jeffrén - Lucas Andersen (Grasshopper)
 Marco Schneuwly - Pajtim Kasami (Sion)
 Michael Frey - Moussa Koné (Zurich)
 Tranquillo Barnetta - Marco Aratore (Sint-Gall)
 Leonardo Bertone - Kasim Nuhu (Young Boys Bern)
 Roberto Rodriguez - Moussa Koné (Zurich)
 Danijel Aleksic - Gjelbrim Taipi (Sint-Gall)
 Marco Schneuwly - Jan Bamert (Sion)
 Burim Kukeli - Ermir Lenjani (Sion)
 Mohamed Elyounoussi - Matheus Cunha (Sion)
 Marko Basic - Petar Pusic (Grasshopper)
 Dennis Hediger - Nicolas Buergy (Thun)
 Roberto Rodriguez - Michael Frey (Zurich)
 Kevin Mbabu - Kasim Nuhu (Young Boys Bern)
 Emil Bergstroem - Nedim Bajrami (Grasshopper)
 Stjepan Kukuruzovic - Roman Buess (Sint-Gall)
 Davide Mariani - Vladimir Golemic (Lugano)
 Marko Basic - Lucas Andersen (Grasshopper)
 Leandro Marin - Samuele Campo (Lausanne)
 Joel Geissmann - Mersim Asllani (Lausanne)
 Yannis Tafer - Nicolas Luechinger (Sint-Gall)
 Ricky van Wolfswinkel - Mohamed Elyounoussi (Basel)
 Valeri Bojinov - Francesco Margiotta (Lausanne)
 Pa Modou Jagne - Michael Frey (Zurich)
 Marco Schneuwly - Gregory Karlen (Sion)
 Alain Nef - Michael Frey (Zurich)
 Ridge Munsy - Cedric Zesiger (Grasshopper)
 Il-Gwan Jong - Marvin Schulz (Luzern)
 Andreas Wittwer - Marco Aratore (Sint-Gall)
 Christian Fassnacht - Jordan Lotomba (Young Boys Bern)
 Tomi Juric - Cedric Itten (Luzern)
 Yoric Ravet - Loris Benito (Young Boys Bern)
 Marco Aratore - Roman Buess (Sint-Gall)
 Andrea Maccoppi - Gonzalo Zarate (Lausanne)
 Adrian Winter - Raphael Dwamena (Zurich)
 Kévin Constant - Pape Moussa Konaté (Sion)
 Marco Aratore - Albian Ajeti (Sint-Gall)
 Tomi Juric - Shkelqim Demhasaj (Luzern)
 Alain Rochat - Samuele Campo (Lausanne)
 Stjepan Kukuruzovic - Albian Ajeti (Sint-Gall)
 Djamel Mesbah - Francesco Margiotta (Lausanne)
 Milan Vilotic - Lucas Andersen (Grasshopper)
 Ridge Munsy - Nedim Bajrami (Grasshopper)
 Milan Vilotic - Jeffrén (Grasshopper)
 Lucas Andersen - Petar Pusic (Grasshopper)
 Davide Mariani - Younes Bnou Marzouk (Lugano)
 Matteo Tosetti - Sandro Lauper (Thun)
 Steve Rouiller - Davide Mariani (Lugano)
 Gabriel Torres - Francesco Margiotta (Lausanne)
 Pascal Schuerpf - Francisco Rodriguez (Luzern)
 Mohamed Elyounoussi - Alexander Fransson (Basel)
 Gonzalo Zarate - Benjamin Kololli (Lausanne)
 Alain Nef - Raphael Dwamena (Zurich)
 Elton Monteiro - Samuele Campo (Lausanne)
 Simone Rapp - Chris Kablan (Thun)
 Alexander Fransson - Albian Ajeti (Basel)
 Moussa Koné - Stephen Odey (Zurich)
 Dennis Hediger - Roy Gelmi (Thun)
 Fulvio Sulmoni - Alexander Gerndt (Lugano)
 Stefan Glarner - Simone Rapp (Thun)
 Dragan Mihajlovic - Steve Rouiller (Lugano)
 Ilonbe Mboyo - Aimery Pinga (Sion)
 Eder Balanta - Albian Ajeti (Basel)
 Michael Lang - Raoul Petretta (Basel)
 Benjamin Kololli - Andi Zeqiri (Lausanne)
 Joel Geissmann - Benjamin Kololli (Lausanne)
 Petar Pusic - Nikola Sukacev (Grasshopper)
 Christian Schneuwly - Hekuran Kryeziu (Luzern)
 Tomi Juric - Francisco Rodriguez (Luzern)
 Numa Lavanchy - Marco Djuricin (Grasshopper)
 Adrian Winter - Antonio Marchesano (Zurich)
 Antonio Marchesano - Stephen Odey (Zurich)
 Renato Steffen - Albian Ajeti (Basel)
 Andrea Maccoppi - Benjamin Kololli (Lausanne)
 Danijel Aleksic - Toko Nzuzi (Sint-Gall)
 Steve Von Bergen - Kevin Mbabu (Young Boys Bern)
 Peter Tschernegg - Silvan Goenitzer (Sint-Gall)
 Dragan Mihajlovic - Carlinhos (Lugano)
 Gonzalo Zarate - Joel Geissmann (Lausanne)
 Thorsten Schick - Jordan Lotomba (Young Boys Bern)
 Alain Nef - Adrian Winter (Zurich)
 Mattia Bottani - Davide Mariani (Lugano)
 Salih Ucan - Matheus Cunha (Sion)
 Simone Rapp - Nuno Da Silva (Thun)
 Dejan Sorgic - Simone Rapp (Thun)
 Miralem Sulejmani - Kevin Mbabu (Young Boys Bern)
 Daniel Lopar - Danijel Aleksic (Sint-Gall)
 Yeltsin Tejeda - Samuele Campo (Lausanne)
 Miralem Sulejmani - Michel Aebischer (Young Boys Bern)
 Danijel Aleksic - Marco Aratore (Sint-Gall)
 Rasmus Thelander - Michael Frey (Zurich)
 Moreno Costanzo - Simone Rapp (Thun)
 Danijel Aleksic - Nassim Ben Khalifa (Sint-Gall)
 Nabil Bahoui - Cedric Zesiger (Grasshopper)
 Christian Ledesma - Alexander Gerndt (Lugano)
 Jean Pierre Nsame - Marco Buerki (Young Boys Bern)
 Albion Avdijaj - Nedim Bajrami (Grasshopper)
 Gonzalo Zarate - Francesco Margiotta (Lausanne)
 Shkelqim Demhasaj - Francisco Rodriguez (Luzern)
 Moreno Costanzo - Marvin Spielmann (Thun)
 Marek Suchý - Cedric Itten (Basel)
 Lucas Andersen - Albion Avdijaj (Grasshopper)
 Lucas Alves - Francisco Rodriguez (Luzern)
 Victor Pálsson - Roberto Rodriguez (Zurich)
 Roman Buess - Gjelbrim Taipi (Sint-Gall)
 Jean Pierre Nsame - Kevin Mbabu (Young Boys Bern)
 Michael Lang - Blas Riveros (Basel)
 Alexander Fransson - Kevin Bua (Basel)
 Moreno Costanzo - Chris Kablan (Thun)

Table by team

Basel
 1.Mohamed Elyounoussi - Kevin Bua
 Mohamed Elyounoussi - Samuele Campo
 3.Michael Lang - Luca Zuffi
 Michael Lang - Albian Ajeti
 Michael Lang - Mohamed Elyounoussi
 Marek Suchý - Albian Ajeti
 Mohamed Elyounoussi - Albian Ajeti
 Mohamed Elyounoussi - Dimitri Oberlin
 Ricky van Wolfswinkel - Renato Steffen
 Marek Suchý - Mohamed Elyounoussi
 Ricky van Wolfswinkel - Samuele Campo
 Mohamed Elyounoussi - Renato Steffen
 Valentin Stocker - Luca Zuffi
 Luca Zuffi - Ricky van Wolfswinkel
 Valentin Stocker - Albian Ajeti
 16.Mohamed Elyounoussi - Alexander Fransson
 Alexander Fransson - Albian Ajeti
 Ricky van Wolfswinkel - Mohamed Elyounoussi
 Michael Lang - Blas Riveros
 Alexander Fransson - Kevin Bua
 Marek Suchý - Cedric Itten
 Michael Lang - Raoul Petretta
 Eder Balanta - Albian Ajeti
 Renato Steffen - Albian Ajeti
 Fabian Frei - Albian Ajeti
 Michael Lang - Dimitri Oberlin
 Fabian Frei - Samuele Campo
 Albian Ajeti - Samuele Campo
 Dimitri Oberlin - Samuele Campo
 Luca Zuffi - Albian Ajeti
 Marek Suchý - Michael Lang
 Geoffroy Serey Die - Kevin Bua
 Luca Zuffi - Neftali Manzambi
 Albian Ajeti - Blas Riveros
Grasshopper
 1.Marco Djuricin - Lucas Andersen
 Marco Djuricin - Kenan Kodro
 3.Milan Vilotic - Lucas Andersen
 Lucas Andersen - Petar Pusic
 Milan Vilotic - Jeffrén
 Ridge Munsy - Nedim Bajrami
 Marko Basic - Lucas Andersen
 Marko Basic - Petar Pusic
 Emil Bergstroem - Nedim Bajrami
 Ridge Munsy - Cedric Zesiger
 Nabil Bahoui - Cedric Zesiger
 Albion Avdijaj - Nedim Bajrami
 Lucas Andersen - Albion Avdijaj
 Petar Pusic - Nikola Sukacev
 Numa Lavanchy - Marco Djuricin
 Kenan Kodro - Nikola Sukacev
 Numa Lavanchy - Bujar Lika
 Lucas Andersen - Jean-Pierre Rhyner
 Jeffrén - Rifet Kapic
 Marco Djuricin - Souleyman Doumbia
 Kenan Kodro - Cedric Zesiger
 Jeffrén - Kenan Kodro
 Rúnar Már Sigurjónsson - Emil Bergstroem
 Jeffrén - Lucas Andersen
 Lucas Andersen - Kenan Kodro
 Kenan Kodro - Souleyman Doumbia
 Marco Djuricin - Emil Bergstroem
 Kenan Kodro - Aleksandar Cvetkovic
Lausanne
 1.Joel Geissmann - Samuele Campo
 Francesco Margiotta - Samuele Campo
 3.Benjamin Kololli - Francesco Margiotta
 4.Leandro Marin - Francesco Margiotta
 Benjamin Kololli - Enzo Zidane
 6.Alain Rochat - Samuele Campo
 Djamel Mesbah - Francesco Margiotta
 Andrea Maccoppi - Gonzalo Zarate
 Elton Monteiro - Samuele Campo
 Gonzalo Zarate - Benjamin Kololli
 Gabriel Torres - Francesco Margiotta
 Valeri Bojinov - Francesco Margiotta
 Leandro Marin - Samuele Campo
 Joel Geissmann - Mersim Asllani
 Yeltsin Tejeda - Samuele Campo
 Gonzalo Zarate - Francesco Margiotta
 Joel Geissmann - Benjamin Kololli
 Benjamin Kololli - Andi Zeqiri
 Gonzalo Zarate - Joel Geissmann
 Andrea Maccoppi - Benjamin Kololli
 Cabral - Francesco Margiotta
 Alexandre Pasche - Andi Zeqiri
 Simone Rapp - Francesco Margiotta
 Gonzalo Zarate - Simone Rapp
 Francesco Margiotta - Enzo Zidane
 Nicolas Getaz - Simone Rapp
Lugano
 1.Alexander Gerndt - Davide Mariani
 2.Davide Mariani - Domen Crnigoj
 Alexander Gerndt - Carlinhos
 4.Davide Mariani - Carlinhos
 Alexander Gerndt - Jonathan Sabbatini
 Mario Piccinocchi - Carlinhos
 7.Davide Mariani - Younes Bnou Marzouk
 Steve Rouiller - Davide Mariani
 Davide Mariani - Vladimir Golemic
 Christian Ledesma - Alexander Gerndt
 Fulvio Sulmoni - Alexander Gerndt
 Dragan Mihajlovic - Steve Rouiller
 Dragan Mihajlovic - Carlinhos
 Mattia Bottani - Davide Mariani
 Alexander Gerndt - Mattia Bottani
 Alexander Gerndt - Mario Piccinocchi
 Marc Janko - Carlinhos
 Dragan Mihajlovic - Jonathan Sabbatini
 Domen Crnigoj - Carlo Manicone
 Alexander Gerndt - Eloge Yao
 Dragan Mihajlovic - Jetmir Krasniqi
 Marc Janko - Davide Mariani
Luzern
 1.Christian Schneuwly - Pascal Schuerpf
 2.Francisco Rodriguez - Yannick Schmid
 Christian Schneuwly - Tomi Juric
 4.Tomi Juric - Shkelqim Demhasaj
 Tomi Juric - Cedric Itten
 Pascal Schuerpf - Francisco Rodriguez
 Il-Gwan Jong - Marvin Schulz
 Lucas Alves - Francisco Rodriguez
 Shkelqim Demhasaj - Francisco Rodriguez
 Christian Schneuwly - Hekuran Kryeziu
 Tomi Juric - Francisco Rodriguez
 Pascal Schuerpf - Filip Ugrinic
 Pascal Schuerpf - Valeriane Gvilia
 Francisco Rodriguez - Marvin Schulz
 Tomi Juric - Yannick Schmid
 Simon Grether - Shkelqim Demhasaj
 Claudio Lustenberger - Ruben Vargas
 Shkelqim Demhasaj - Cedric Itten
 Shkelqim Demhasaj - Daniel Follonier
 Pascal Schuerpf - Ruben Vargas
 Claudio Lustenberger - Pascal Schuerpf
 Hekuran Kryeziu - Shkelqim Demhasaj
 Pascal Schuerpf - Simon Grether
Sint-Gall
 1.Rúnar Már Sigurjónsson - Marco Aratore
 Tranquillo Barnetta - Roman Buess
 Peter Tschernegg - Roman Buess
 Stjepan Kukuruzovic - Cedric Itten
 Nassim Ben Khalifa - Cedric Itten
 6.Stjepan Kukuruzovic - Albian Ajeti
 Marco Aratore - Roman Buess
 Marco Aratore - Albian Ajeti
 Danijel Aleksic - Gjelbrim Taipi
 Stjepan Kukuruzovic - Roman Buess
 Andreas Wittwer - Marco Aratore
 Yannis Tafer - Nicolas Luechinger
 Danijel Aleksic - Nassim Ben Khalifa
 Tranquillo Barnetta - Marco Aratore
 Danijel Aleksic - Marco Aratore
 Daniel Lopar - Danijel Aleksic
 Roman Buess - Gjelbrim Taipi
 Peter Tschernegg - Silvan Goenitzer
 Danijel Aleksic - Toko Nzuzi
 Marco Aratore - Nicolas Luechinger
 Stjepan Kukuruzovic - Marco Aratore
 Rúnar Már Sigurjónsson - Jasper van der Werff
 Alain Wiss - Stjepan Kukuruzovic
 Andreas Wittwer - Nassim Ben Khalifa
 Marco Aratore - Cedric Itten
 Rúnar Már Sigurjónsson - Yrondu Musavu-King
 Nassim Ben Khalifa - Roman Buess
 Rúnar Már Sigurjónsson - Nassim Ben Khalifa
 Toko Nzuzi - Marco Aratore
 Danijel Aleksic - Roman Buess
 Toko Nzuzi - Yrondu Musavu-King
 Toko Nzuzi - Nassim Ben Khalifa
 Stjepan Kukuruzovic - Danijel Aleksic
Sion
 1.Anto Grgic - Matheus Cunha
 2.Pajtim Kasami - Matheus Cunha
 Marco Schneuwly - Ilonbe Mboyo
 4.Pajtim Kasami - Salih Ucan
 Marco Schneuwly - Matheus Cunha
 Ilonbe Mboyo - Salih Ucan
 Adryan - Federico Dimarco
 8.Kévin Constant - Pape Moussa Konaté
 Mohamed Elyounoussi - Matheus Cunha
 Burim Kukeli - Ermir Lenjani
 Marco Schneuwly - Jan Bamert
 Marco Schneuwly - Gregory Karlen
 Salih Ucan - Matheus Cunha
 Ilonbe Mboyo - Aimery Pinga
 Quentin Maceiras - Aimery Pinga
 Marco Schneuwly - Adryan
 Quentin Maceiras - Matheus Cunha
 Carlitos - Matheus Cunha
 Ermir Lenjani - Pajtim Kasami
 Carlitos - Ermir Lenjani
 Marco Schneuwly - Pajtim Kasami
 Anto Grgic - Jan Bamert
 Ilonbe Mboyo - Adryan
 Adryan - Anto Grgic
Thun
 1.Matteo Tosetti - Marvin Spielmann
 2.Matteo Tosetti - Dejan Sorgic
 3.Matteo Tosetti - Simone Rapp
 Matteo Tosetti - Roy Gelmi
 Dennis Hediger - Marvin Spielmann
 6.Simone Rapp - Chris Kablan
 Matteo Tosetti - Sandro Lauper
 Dennis Hediger - Nicolas Buergy
 Moreno Costanzo - Simone Rapp
 Dejan Sorgic - Simone Rapp
 Moreno Costanzo - Chris Kablan
 Moreno Costanzo - Marvin Spielmann
 Simone Rapp - Nuno Da Silva
 Dennis Hediger - Roy Gelmi
 Stefan Glarner - Simone Rapp
 Nelson Ferreira - Sven Joss
 Gregory Karlen - Marvin Spielmann
 Stefan Glarner - Dejan Sorgic
 Dejan Sorgic - Nicolas Hunziker
 Nicola Sutter - Marvin Spielmann
 Roy Gelmi - Sandro Lauper
 Marvin Spielmann - Nuno Da Silva
 Dejan Sorgic - Gregory Karlen
 Dennis Hediger - Dejan Sorgic
 Matteo Tosetti - Nicolas Hunziker
 Matteo Tosetti - Gregory Karlen
Young Boys Bern
 1.Jean Pierre Nsame - Christian Fassnacht
 2.Guillaume Hoarau - Miralem Sulejmani
 3.Guillaume Hoarau - Roger Assale
 4.Roger Assale - Christian Fassnacht
 Guillaume Hoarau - Jean Pierre Nsame
 Sekou Junior Sanogo - Roger Assale
 Jean Pierre Nsame - Roger Assale
 8.Yoric Ravet - Leonardo Bertone
 Nicolas Ngamaleu - Christian Fassnacht
 Miralem Sulejmani - Christian Fassnacht
 Roger Assale - Kasim Nuhu
 Kevin Mbabu - Roger Assale
 Miralem Sulejmani - Sekou Junior Sanogo
 Guillaume Hoarau - Sekou Junior Sanogo
 15.Yoric Ravet - Loris Benito
 Kevin Mbabu - Kasim Nuhu
 Leonardo Bertone - Kasim Nuhu
 Christian Fassnacht - Jordan Lotomba
 Jean Pierre Nsame - Marco Buerki
 Miralem Sulejmani - Kevin Mbabu
 Miralem Sulejmani - Michel Aebischer
 Jean Pierre Nsame - Kevin Mbabu
 Thorsten Schick - Jordan Lotomba
 Steve Von Bergen - Kevin Mbabu
 Miralem Sulejmani - Djibril Sow
 Sekou Junior Sanogo - Christian Fassnacht
 Guillaume Hoarau - Loris Benito
 Sekou Junior Sanogo - Nicolas Ngamaleu
 Thorsten Schick - Jean Pierre Nsame
 Kevin Mbabu - Christian Fassnacht
 Leonardo Bertone - Roger Assale
 Roger Assale - Djibril Sow
 Thorsten Schick - Sekou Junior Sanogo
 Jean Pierre Nsame - Nicolas Ngamaleu
 Nicolas Ngamaleu - Roger Assale
 Loris Benito - Christian Fassnacht
 Guillaume Hoarau - Kevin Mbabu
Zurich
 1.Antonio Marchesano - Michael Frey
 2.Roberto Rodriguez - Raphael Dwamena
 Michael Frey - Sangone Sarr
 Michael Frey - Raphael Dwamena
 Pa Modou Jagne - Raphael Dwamena
 Victor Pálsson - Raphael Dwamena
 Adrian Winter - Roberto Rodriguez
 Antonio Marchesano - Raphael Dwamena
 9.Adrian Winter - Raphael Dwamena
 Alain Nef - Raphael Dwamena
 Roberto Rodriguez - Michael Frey
 Roberto Rodriguez - Moussa Koné
 Alain Nef - Michael Frey
 Pa Modou Jagne - Michael Frey
 Rasmus Thelander - Michael Frey
 Victor Pálsson - Roberto Rodriguez
 Adrian Winter - Antonio Marchesano
 Alain Nef - Adrian Winter
 Antonio Marchesano - Stephen Odey
 Moussa Koné - Stephen Odey
 Michael Frey - Kevin Rueegg
 Marco Schoenbaechler - Roberto Rodriguez
 Raphael Dwamena - Fabian Rohner
 Alain Nef - Izer Aliu
 Izer Aliu - Fabian Rohner
 Pa Modou Jagne - Kevin Rueegg
 Roberto Rodriguez - Sangone Sarr
 Michael Frey - Toni Domgjoni
 Pa Modou Jagne - Toni Domgjoni
 Michael Frey - Moussa Koné