Eye of the game

Attacking duos


League table

2e Bundesliga
 1.Simon Terodde - Dominick Drexler (Cologne)
 2.Philipp Klement - Sven Michel (Paderborn)
 Nikola Dovedan - Robert Glatzel (Heidenheim)
 Marcel Heller - Tobias Kempe (Darmstadt)
 Sargis Adamyan - Asger Soerensen (Jahn Regensburg)
 Aias Aosman - Moussa Koné (Dynamo Dresden)
 Simon Terodde - Christian Clemens (Cologne)
 Fabian Klos - Jóhan Símun Edmundsson (Bielefeld)
 Jae-Sung Lee II - Janni Serra (Holstein Kiel)
 Jóhan Símun Edmundsson - Florian Hartherz (Bielefeld)
 Robert Glatzel - Marnon Busch (Heidenheim)
 Louis Schaub - Sehrou Guirassy (Cologne)
 Marcel Heller - Serdar Dursun (Darmstadt)
 Marc Schnatterer - Robert Glatzel (Heidenheim)
 Marco Gruettner - Sargis Adamyan (Jahn Regensburg)
 Simon Terodde - Louis Schaub (Cologne)
 Lukas Hinterseer - Tom Weilandt (Bochum)
 18.Tobias Schwede - Mohamed Draeger (Paderborn)
 Jan George - Maximilian Thalhammer (Jahn Regensburg)
 Sonny Kittel - Thomas Pledl (Ingolstadt)
 Sebastian Polter - Marcel Hartel (Union Berlin)
 Kevin Wolze - Stanislav Iljutcenko (Duisburg)
 Marco Gruettner - Jan George (Jahn Regensburg)
 Manuel Prietl - Roberto Massimo (Bielefeld)
 Sebastian Polter - Grischa Prömel (Union Berlin)
 Mario Kvesic - Emmanuel Iyoha (Erzgebirge Aue)
 Aytac Sulu - Tobias Kempe (Darmstadt)
 Christian Beck - Felix Lohkemper (Magdeburg)
 Marcel Correia - Andreas Geipl (Jahn Regensburg)
 Marco Höger - Jhon Córdoba (Cologne)
 Sebastian Vasiliadis - Bernhard Tekpetey (Paderborn)
 Ryo Miyaichi - Ersin Zehir (Sankt Pauli)
 Jan Hochscheidt - Calogero Rizzuto (Erzgebirge Aue)
 Uwe Hünemeier - Philipp Klement (Paderborn)
 Pascal Testroet - Nicolai Rapp (Erzgebirge Aue)
 Robbie Kruse - Lukas Hinterseer (Bochum)
 Lukas Hinterseer - Sebastian Maier (Bochum)
 Patrick Ebert - Moussa Koné (Dynamo Dresden)
 Marcel Costly - Michel Niemeyer (Magdeburg)
 Ben Zolinski - Mohamed Draeger (Paderborn)
 Christian Beck - Marcel Costly (Magdeburg)
 Sargis Adamyan - Andreas Geipl (Jahn Regensburg)
 Johannes van den Bergh - Janni Serra (Holstein Kiel)
 Philip Heise - Linus Wahlqvist (Dynamo Dresden)
 Andreas Voglsammer - Cedric Brunner (Bielefeld)
 Sebastian Griesbeck - Robert Glatzel (Heidenheim)
 Henk Veerman - Richard Neudecker (Sankt Pauli)
 Marco Gruettner - Hamadi Al Ghaddioui (Jahn Regensburg)
 Dimitrij Nazarov - Nicolai Rapp (Erzgebirge Aue)
 Marcel Costly - Marius Buelter (Magdeburg)
 Soeren Bertram - Emmanuel Iyoha (Erzgebirge Aue)
 David Atanga - Tobias Mohr (Greuther Furth)
 Niklas Kreuzer - Moussa Koné (Dynamo Dresden)
 Alexander Muehling - Jae-Sung Lee II (Holstein Kiel)
 Dimitrios Diamantakos - Jeremy Dudziak (Sankt Pauli)
 Robert Glatzel - Niklas Dorsch (Heidenheim)
 Pascal Testroet - Philipp Riese (Erzgebirge Aue)
 Felix Mueller - Fabian Schleusener (Sandhausen)
 Maximilian Jansen - Fabian Schleusener (Sandhausen)
 Lasse Sobiech - Jonas Hector (Cologne)
 Rafal Gikiewicz - Sebastian Andersson (Union Berlin)
 Felix Mueller - Kevin Behrens (Sandhausen)
 Sami Allagui - Henk Veerman (Sankt Pauli)
 Johannes Wurtz - Serdar Dursun (Darmstadt)
 Lewis Holtby - Khaled Narey (Hamburg)
 Alexander Muehling - Janni Serra (Holstein Kiel)
 Alexander Muehling - David Kinsombi (Holstein Kiel)
 Nils Seufert - Keanu Staude (Bielefeld)
 Karim Guédé - Fabian Schleusener (Sandhausen)
 Philip Tuerpitz - Nils Butzen (Magdeburg)
 Johannes Flum - Dimitrios Diamantakos (Sankt Pauli)
 Christian Beck - Marius Buelter (Magdeburg)
 Dominick Drexler - Jhon Córdoba (Cologne)
 Marco Gruettner - Sebastian Stolze (Jahn Regensburg)
 Christian Beck - Michel Niemeyer (Magdeburg)
 Maximilian Wittek - Daniel Keita-Ruel (Greuther Furth)
 Aaron Hunt - Lewis Holtby (Hamburg)
 Tobias Schwede - Bernhard Tekpetey (Paderborn)
 Tim Hoogland - Lukas Hinterseer (Bochum)
 Stefano Celozzi - Lukas Hinterseer (Bochum)
 Joseph-Claude Gyau - Ahmet Engin (Duisburg)
 Rúrik Gislason - Andrew Wooten (Sandhausen)
 Pierre-Michel Lasogga - Leo Lacroix (Hamburg)
 Simon Terodde - Jannes-Kilian Horn (Cologne)
 Clemens Fandrich - Fabian Kalig (Erzgebirge Aue)
 Dennis Erdmann - Nils Butzen (Magdeburg)
 Robert Tesche - Lukas Hinterseer (Bochum)
 Sebastian Andersson - Akaki Gogia (Union Berlin)
 Erich Berko - Linus Wahlqvist (Dynamo Dresden)
 Douglas Santos - Rick van Drongelen (Hamburg)
 Julian Green - Tobias Mohr (Greuther Furth)
 Daniel Keita-Ruel - David Raum (Greuther Furth)
 Philip Heise - Erich Berko (Dynamo Dresden)
 Nikola Dovedan - Patrick Schmidt (Heidenheim)
 Sebastian Andersson - Robert Zulj (Union Berlin)
 Manuel Schmiedebach - Sebastian Andersson (Union Berlin)
 Christopher Trimmel - Akaki Gogia (Union Berlin)
 Simon Terodde - Marcel Risse (Cologne)
 Uwe Hünemeier - Lukas Boeder (Paderborn)
 Jóhan Símun Edmundsson - Andreas Voglsammer (Bielefeld)
 Danilo Soares - Silvere Ganvoula (Bochum)
 Tobias Mohr - Daniel Keita-Ruel (Greuther Furth)
 Daniel Steininger - David Atanga (Greuther Furth)
 Christian Beck - Nils Butzen (Magdeburg)
 Andreas Geipl - Benedikt Saller (Jahn Regensburg)
 Dario Lezcano - Konstantin Kerschbaumer (Ingolstadt)
 Jae-Sung Lee II - David Kinsombi (Holstein Kiel)
 David Kinsombi - Mathias Honsak (Holstein Kiel)
 Marc Schnatterer - Nikola Dovedan (Heidenheim)
 Tobias Kempe - Serdar Dursun (Darmstadt)
 Mats Møller Dæhli - Richard Neudecker (Sankt Pauli)
 Christopher Buchtmann - Richard Neudecker (Sankt Pauli)
 Thorsten Rocher - Tobias Schroeck (Ingolstadt)
 Lukas Gugganig - Maximilian Wittek (Greuther Furth)
 Philip Heise - Lucas Roeser (Dynamo Dresden)
 Philipp Klement - Klaus Gjasula (Paderborn)
 Lewis Holtby - Pierre-Michel Lasogga (Hamburg)
 Thorsten Rocher - Konstantin Kerschbaumer (Ingolstadt)
 Richard Sukuta-Pasu - Cauly Oliveira Souza (Duisburg)
 Rafal Gikiewicz - Florian Huebner (Union Berlin)
 Philipp Klingmann - Leart Paqarada (Sandhausen)
 Dario Dumic - Moussa Koné (Dynamo Dresden)
 Felix Kroos - Akaki Gogia (Union Berlin)
 Christian Beck - Philip Tuerpitz (Magdeburg)
 Aaron Seydel - Kingsley Schindler (Holstein Kiel)
 Sebastian Ernst - Daniel Keita-Ruel (Greuther Furth)
 David Atanga - Yosuke Ideguchi (Greuther Furth)
 Mathias Honsak - Benjamin Girth (Holstein Kiel)
 Julian Green - David Atanga (Greuther Furth)
 Robbie Kruse - Tom Weilandt (Bochum)
 David Atanga - Daniel Keita-Ruel (Greuther Furth)
 Jonas Meffert - Jae-Sung Lee II (Holstein Kiel)
 Christoph Moritz - Pierre-Michel Lasogga (Hamburg)
 Pierre-Michel Lasogga - Jann-Fiete Arp (Hamburg)
 Louis Schaub - Salih Oezcan (Cologne)
 Waldemar Sobota - Christopher Buchtmann (Sankt Pauli)
 Charlison Benschop - Osayamen Osawe (Ingolstadt)
 Robbie Kruse - Silvere Ganvoula (Bochum)
 Philipp Riese - Dimitrij Nazarov (Erzgebirge Aue)
 Dario Lezcano - Osayamen Osawe (Ingolstadt)
 Ben Zolinski - Sven Michel (Paderborn)
 Pascal Testroet - Calogero Rizzuto (Erzgebirge Aue)
 Robert Tesche - Tom Weilandt (Bochum)
 Julian Boerner - Jóhan Símun Edmundsson (Bielefeld)
 Andreas Voglsammer - Jonathan Clauss (Bielefeld)
 Christopher Buchtmann - Jeremy Dudziak (Sankt Pauli)
 Christian Clemens - Louis Schaub (Cologne)
 Tobias Kempe - Marcel Franke (Darmstadt)
 Florian Hartherz - Patrick Weihrauch (Bielefeld)
 Sargis Adamyan - Jan George (Jahn Regensburg)
 Sebastian Freis - Marco Gruettner (Jahn Regensburg)
 Marvin Knoll - Henk Veerman (Sankt Pauli)

Table by team

Bielefeld
 1.Jóhan Símun Edmundsson - Florian Hartherz
 Fabian Klos - Jóhan Símun Edmundsson
 3.Jóhan Símun Edmundsson - Andreas Voglsammer
 Julian Boerner - Jóhan Símun Edmundsson
 Andreas Voglsammer - Jonathan Clauss
 Florian Hartherz - Patrick Weihrauch
 Andreas Voglsammer - Cedric Brunner
 Manuel Prietl - Roberto Massimo
 Nils Seufert - Keanu Staude
Bochum
 1.Lukas Hinterseer - Tom Weilandt
 2.Robert Tesche - Lukas Hinterseer
 Danilo Soares - Silvere Ganvoula
 Robert Tesche - Tom Weilandt
 Robbie Kruse - Silvere Ganvoula
 Robbie Kruse - Tom Weilandt
 Lukas Hinterseer - Sebastian Maier
 Robbie Kruse - Lukas Hinterseer
 Tim Hoogland - Lukas Hinterseer
 Stefano Celozzi - Lukas Hinterseer
Cologne
 1.Simon Terodde - Dominick Drexler
 2.Louis Schaub - Sehrou Guirassy
 Simon Terodde - Louis Schaub
 Simon Terodde - Christian Clemens
 5.Simon Terodde - Marcel Risse
 Christian Clemens - Louis Schaub
 Louis Schaub - Salih Oezcan
 Marco Höger - Jhon Córdoba
 Dominick Drexler - Jhon Córdoba
 Simon Terodde - Jannes-Kilian Horn
 Lasse Sobiech - Jonas Hector
Darmstadt
 1.Marcel Heller - Serdar Dursun
 Marcel Heller - Tobias Kempe
 3.Tobias Kempe - Serdar Dursun
 Tobias Kempe - Marcel Franke
 Aytac Sulu - Tobias Kempe
 Johannes Wurtz - Serdar Dursun
Duisburg
 1.Richard Sukuta-Pasu - Cauly Oliveira Souza
 Kevin Wolze - Stanislav Iljutcenko
 Joseph-Claude Gyau - Ahmet Engin
Dynamo Dresden
 1.Aias Aosman - Moussa Koné
 2.Philip Heise - Lucas Roeser
 Philip Heise - Erich Berko
 Erich Berko - Linus Wahlqvist
 Dario Dumic - Moussa Koné
 Patrick Ebert - Moussa Koné
 Philip Heise - Linus Wahlqvist
 Niklas Kreuzer - Moussa Koné
Erzgebirge Aue
 1.Pascal Testroet - Calogero Rizzuto
 Philipp Riese - Dimitrij Nazarov
 Pascal Testroet - Nicolai Rapp
 Dimitrij Nazarov - Nicolai Rapp
 Jan Hochscheidt - Calogero Rizzuto
 Mario Kvesic - Emmanuel Iyoha
 Soeren Bertram - Emmanuel Iyoha
 Pascal Testroet - Philipp Riese
 Clemens Fandrich - Fabian Kalig
Greuther Furth
 1.Daniel Steininger - David Atanga
 Lukas Gugganig - Maximilian Wittek
 Julian Green - Tobias Mohr
 Daniel Keita-Ruel - David Raum
 Tobias Mohr - Daniel Keita-Ruel
 Sebastian Ernst - Daniel Keita-Ruel
 David Atanga - Yosuke Ideguchi
 Julian Green - David Atanga
 David Atanga - Daniel Keita-Ruel
 Maximilian Wittek - Daniel Keita-Ruel
 David Atanga - Tobias Mohr
Hamburg
 1.Lewis Holtby - Pierre-Michel Lasogga
 Douglas Santos - Rick van Drongelen
 Pierre-Michel Lasogga - Jann-Fiete Arp
 Christoph Moritz - Pierre-Michel Lasogga
 Aaron Hunt - Lewis Holtby
 Pierre-Michel Lasogga - Leo Lacroix
 Lewis Holtby - Khaled Narey
Heidenheim
 1.Robert Glatzel - Marnon Busch
 Marc Schnatterer - Robert Glatzel
 Nikola Dovedan - Robert Glatzel
 4.Marc Schnatterer - Nikola Dovedan
 Nikola Dovedan - Patrick Schmidt
 Sebastian Griesbeck - Robert Glatzel
 Robert Glatzel - Niklas Dorsch
Holstein Kiel
 1.Jae-Sung Lee II - Janni Serra
 2.David Kinsombi - Mathias Honsak
 Jae-Sung Lee II - David Kinsombi
 Mathias Honsak - Benjamin Girth
 Aaron Seydel - Kingsley Schindler
 Jonas Meffert - Jae-Sung Lee II
 Johannes van den Bergh - Janni Serra
 Alexander Muehling - David Kinsombi
 Alexander Muehling - Jae-Sung Lee II
 Alexander Muehling - Janni Serra
Ingolstadt
 1.Dario Lezcano - Konstantin Kerschbaumer
 Thorsten Rocher - Konstantin Kerschbaumer
 Thorsten Rocher - Tobias Schroeck
 Dario Lezcano - Osayamen Osawe
 Charlison Benschop - Osayamen Osawe
 Sonny Kittel - Thomas Pledl
Jahn Regensburg
 1.Marco Gruettner - Sargis Adamyan
 Sargis Adamyan - Asger Soerensen
 3.Andreas Geipl - Benedikt Saller
 Sebastian Freis - Marco Gruettner
 Sargis Adamyan - Jan George
 Sargis Adamyan - Andreas Geipl
 Marco Gruettner - Hamadi Al Ghaddioui
 Marco Gruettner - Jan George
 Jan George - Maximilian Thalhammer
 Marcel Correia - Andreas Geipl
 Marco Gruettner - Sebastian Stolze
Magdeburg
 1.Christian Beck - Nils Butzen
 Christian Beck - Philip Tuerpitz
 Dennis Erdmann - Nils Butzen
 Marcel Costly - Michel Niemeyer
 Christian Beck - Marcel Costly
 Christian Beck - Felix Lohkemper
 Marcel Costly - Marius Buelter
 Christian Beck - Michel Niemeyer
 Christian Beck - Marius Buelter
 Philip Tuerpitz - Nils Butzen
Paderborn
 1.Philipp Klement - Sven Michel
 2.Philipp Klement - Klaus Gjasula
 Uwe Hünemeier - Lukas Boeder
 Ben Zolinski - Sven Michel
 Ben Zolinski - Mohamed Draeger
 Uwe Hünemeier - Philipp Klement
 Tobias Schwede - Mohamed Draeger
 Sebastian Vasiliadis - Bernhard Tekpetey
 Tobias Schwede - Bernhard Tekpetey
Sandhausen
 1.Philipp Klingmann - Leart Paqarada
 Karim Guédé - Fabian Schleusener
 Rúrik Gislason - Andrew Wooten
 Felix Mueller - Fabian Schleusener
 Maximilian Jansen - Fabian Schleusener
 Felix Mueller - Kevin Behrens
Sankt Pauli
 1.Christopher Buchtmann - Richard Neudecker
 Mats Møller Dæhli - Richard Neudecker
 Christopher Buchtmann - Jeremy Dudziak
 Marvin Knoll - Henk Veerman
 Waldemar Sobota - Christopher Buchtmann
 Henk Veerman - Richard Neudecker
 Ryo Miyaichi - Ersin Zehir
 Johannes Flum - Dimitrios Diamantakos
 Dimitrios Diamantakos - Jeremy Dudziak
 Sami Allagui - Henk Veerman
Union Berlin
 1.Sebastian Andersson - Akaki Gogia
 Sebastian Andersson - Robert Zulj
 Manuel Schmiedebach - Sebastian Andersson
 Christopher Trimmel - Akaki Gogia
 Felix Kroos - Akaki Gogia
 Rafal Gikiewicz - Florian Huebner
 Sebastian Polter - Marcel Hartel
 Sebastian Polter - Grischa Prömel
 Rafal Gikiewicz - Sebastian Andersson