Eye of the game

Attacking duos


League table

Belgian Pro League
 1.Hans Vanaken - Emmanuel Dennis Bonaventure (Bruges)
 2.Mbwana Aly Samatta - Ruslan Malinovskiy (Genk)
 3.Nill De Pauw - Theo Bongonda (Zulte-Waregem)
 4.Hans Vanaken - Wesley Moraes (Bruges)
 5.Siebe Schrijvers - Wesley Moraes (Bruges)
 Hamdi Harbaoui - Theo Bongonda (Zulte-Waregem)
 Alexis De Sart - Daichi Kamada (St. Truiden)
 Leandro Trossard - Mbwana Aly Samatta (Genk)
 9.Yannick Bolasie - Yari Verschaeren (Anderlecht)
 Cristian Benavente - Victor Osimhen (Charleroi)
 Jovan Stojanovic - Felipe Avenatti (Kortrijk)
 Xavier Mercier - Irvin Cardona (CS Bruges)
 Idir Ouali - Ilonbe Mboyo (Kortrijk)
 Faiz Selemani - Youssouf Niakate (Union Sint-Gillis)
 Jean-Luc Dompé - Jonathan David (Ghent)
 Wesley Moraes - Arnaut Danjuma Groeneveld (Bruges)
 Yohan Boli - Elton Acolatse (St. Truiden)
 Ruud Vormer - Wesley Moraes (Bruges)
 Zakaria Bakkali - Landry Dimata (Anderlecht)
 Yuta Toyokawa - Mamadou Fall (Eupen)
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Razvan Marin (Standard)
 Hans Vanaken - Siebe Schrijvers (Bruges)
 Massimo Bruno - Victor Osimhen (Charleroi)
 Leandro Trossard - Ruslan Malinovskiy (Genk)
 Roman Bezus - Daichi Kamada (St. Truiden)
 Paul José Mpoku - Moussa Djenepo (Standard)
 Jordan Botaka - Yohan Boli (St. Truiden)
 Dieumerci Mbokani - Didier Lamkel Ze (Antwerp)
 Alejandro Pozuelo - Ruslan Malinovskiy (Genk)
 Manuel Benson - Taiwo Awoniyi (Mouscron)
 Kristof D'Haene - Felipe Avenatti (Kortrijk)
 32.Kostas Laifis - Razvan Marin (Standard)
 Mbaye Leye - Manuel Benson (Mouscron)
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Renaud Emond (Standard)
 Alejandro Pozuelo - Joseph Paintsil (Genk)
 Leandro Trossard - Sander Berge (Genk)
 Mbwana Aly Samatta - Bryan Heynen (Genk)
 Ruud Vormer - Siebe Schrijvers (Bruges)
 Luis García - Xavi Molina (Eupen)
 William Owusu - Aurelio Buta (Antwerp)
 Sébastien Dewaest - Alejandro Pozuelo (Genk)
 Renaud Emond - Razvan Marin (Standard)
 Jérémy Perbet - Ali Gholizadeh (Charleroi)
 Jérémy Perbet - Adama Niane (Charleroi)
 Selim Amallah - Frantzdy Pierrot (Mouscron)
 Razvan Marin - Moussa Djenepo (Standard)
 Franko Andrijasevic - Stefan Milosevic (Waasland-Beveren)
 Teddy Chevalier - Ilonbe Mboyo (Kortrijk)
 Pieter Gerkens - Alexis Saelemaekers (Anderlecht)
 Vadis Odjidja Ofoe - Jonathan David (Ghent)
 Steve de Ridder - Marko Miric (Lokeren)
 Luis García - Siebe Blondelle (Eupen)
 Alejandro Pozuelo - Mbwana Aly Samatta (Genk)
 Marco Ilaimaharitra - Victor Osimhen (Charleroi)
 Hans Vanaken - Stefano Denswil (Bruges)
 Jérémy Perbet - Victor Osimhen (Charleroi)
 Manuel Benson - Frantzdy Pierrot (Mouscron)
 Olivier Deschacht - Ari Skúlason (Lokeren)
 Christophe Lepoint - Teddy Chevalier (Kortrijk)
 Giorgi Chakvetadze - Jonathan David (Ghent)
 Mbwana Aly Samatta - Joakim Maehle (Genk)
 Pieter Gerkens - Landry Dimata (Anderlecht)
 Birger Verstraete - Roman Yaremchuk (Ghent)
 Lior Refaelov - Simen Kristiansen Jukleroed (Antwerp)
 Alexander Sørloth - Jonathan David (Ghent)
 Pol Garcia - Daichi Kamada (St. Truiden)
 Jovan Stojanovic - Aboubakary Koita (Kortrijk)
 Lior Refaelov - Dieumerci Mbokani (Antwerp)
 Taiwo Awoniyi - Selim Amallah (Mouscron)
 Dieumerci Mbokani - Faris Haroun (Antwerp)
 Dieumerci Mbokani - Simen Kristiansen Jukleroed (Antwerp)
 Jere Uronen - Mbwana Aly Samatta (Genk)
 Yohan Boli - Alexis De Sart (St. Truiden)
 Nill De Pauw - Hamdi Harbaoui (Zulte-Waregem)
 Brecht Capon - Sindrit Guri (Ostend)
 Mbwana Aly Samatta - Dieumerci Ndongala (Genk)
 Landry Dimata - Alexis Saelemaekers (Anderlecht)
 Sigurd Rosted - Stallone Limbombe (Ghent)
 Stallone Limbombe - Giorgi Chakvetadze (Ghent)
 Fernando Canesin Matos - Richairo Zivkovic (Ostend)
 Jelle Vossen - Arnaut Danjuma Groeneveld (Bruges)
 Ivan Santini - Knowledge Musona (Anderlecht)
 Adrien Trebel - Landry Dimata (Anderlecht)
 Hicham Faik - Theo Bongonda (Zulte-Waregem)
 Aleksandar Boljevic - Stefan Milosevic (Waasland-Beveren)
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Paul José Mpoku (Standard)
 Leandro Trossard - Dieumerci Ndongala (Genk)
 Leandro Trossard - Bryan Heynen (Genk)
 Kristof D'Haene - Jovan Stojanovic (Kortrijk)
 Serge Gakpé - Gianni Bruno (CS Bruges)
 Fernando Canesin Matos - Fashion Sakala (Ostend)
 Aleksandar Bjelica - Kevin Vandendriessche (Ostend)
 Ruud Vormer - Hans Vanaken (Bruges)
 Aleksandar Boljevic - Nana Opoku Ampomah (Waasland-Beveren)
 95.Wataru Endo - Mamadou Sylla (St. Truiden)
 Zarko Tomasevic - Goran Milovic (Ostend)
 Aleksandar Boljevic - Karlo Lulic (Waasland-Beveren)
 Dante Vanzeir - Brian De Keersmaecker (KFCO Beerschot-Wilrijk)
 Dimitri Mohamed - Frank Boya (Mouscron)
 Sandy Walsh - Henrik Roervik Bjoerdal (Zulte-Waregem)
 Theo Bongonda - Mamadou Sylla (Zulte-Waregem)
 Paul José Mpoku - Zinho Vanheusden (Standard)
 Wesley Moraes - Ikoma Lois Openda (Bruges)
 Xavier Mercier - Nabil Alioui (CS Bruges)
 Samuel Asamoah - Alexis De Sart (St. Truiden)
 Marko Miric - Knowledge Musona (Lokeren)
 Teddy Chevalier - Hannes Van der Bruggen (Kortrijk)
 Franko Andrijasevic - Daam Foulon (Waasland-Beveren)
 Marko Miric - Mickaël Tirpan (Lokeren)
 Marko Bakic - Frantzdy Pierrot (Mouscron)
 Xavier Mercier - Naomichi Ueda (CS Bruges)
 Mico Kuzmanovic - Babacar Dione (Mouscron)
 Zarko Tomasevic - Robbie D'Haese (Ostend)
 Francesco Forte - Maximiliano Caufriez (Waasland-Beveren)
 Nill De Pauw - Stef Peeters (Zulte-Waregem)
 Sven Kums - Landry Dimata (Anderlecht)
 Timothy Derijck - Giorgi Chakvetadze (Ghent)
 Sven Kums - Sebastiaan Bornauw (Anderlecht)
 Nikola Gulan - Sidney Friede (Mouscron)
 Gianni Bruno - Irvin Cardona (CS Bruges)
 Wesley Moraes - Krepin Diatta (Bruges)
 Andy Najar - Pieter Gerkens (Anderlecht)
 Maxime Lestienne - Razvan Marin (Standard)
 Imoh Ezekiel - Andriy Batsula (Kortrijk)
 Maxime Lestienne - Paul José Mpoku (Standard)
 Maxime Lestienne - Christian Luyindama (Standard)
 Jovan Stojanovic - Imoh Ezekiel (Kortrijk)
 Nurio aka Núrio Domingos Matias Fortuna - Victor Osimhen (Charleroi)
 Floriano Vanzo - Nana Opoku Ampomah (Waasland-Beveren)
 Franko Andrijasevic - Nana Opoku Ampomah (Waasland-Beveren)
 Xavier Mercier - Johanna Omolo (CS Bruges)
 Hamdi Harbaoui - Henrik Roervik Bjoerdal (Zulte-Waregem)
 Davy De Fauw - Hamdi Harbaoui (Zulte-Waregem)
 Jordan Botaka - Elton Acolatse (St. Truiden)
 Mbwana Aly Samatta - Junya Ito (Genk)
 Stergos Marinos - Adama Niane (Charleroi)
 Dieumerci Mbokani - Ivo Rodrigues (Antwerp)
 Marko Bakic - Manuel Benson (Mouscron)
 Gabriele Angella - Nurio aka Núrio Domingos Matias Fortuna (Charleroi)
 Tom De Sutter - Indy Boonen (Ostend)
 Siebe Blondelle - Sulayman Marreh (Eupen)
 Dante Vanzeir - Irakli Bughridze (KFCO Beerschot-Wilrijk)
 Razvan Marin - Merveille Bokadi (Standard)
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Maxime Lestienne (Standard)
 Sébastien Dewaest - Bryan Heynen (Genk)
 Dieumerci Mbokani - Aurelio Buta (Antwerp)
 Lior Refaelov - Omar Govea (Antwerp)
 Felipe Avenatti - Aboubakary Koita (Kortrijk)
 Valtteri Moren - Aleksandar Boljevic (Waasland-Beveren)
 Omri Ben Harush - Anton Saroka (Lokeren)
 Mamadou Fall - Cheick Keita (Eupen)
 Davy De Fauw - Idrissa Sylla (Zulte-Waregem)
 Guevin Tormin - Irvin Cardona (CS Bruges)
 Youssouf Niakate - Teddy Teuma (Union Sint-Gillis)
 Lior Refaelov - Geoffry Hairemans (Antwerp)
 Peter Zulj - Yari Verschaeren (Anderlecht)
 Mamadou Fall - Silas Gnaka (Eupen)
 Mbaye Leye - Taiwo Awoniyi (Mouscron)
 Ivan Obradovic - Ivan Santini (Anderlecht)
 Thibault De Smet - Giorgi Chakvetadze (Ghent)
 Ivo Rodrigues - Aurelio Buta (Antwerp)
 Manuel Benson - Sidney Friede (Mouscron)
 Alexander Sørloth - Roman Yaremchuk (Ghent)
 Yannick Bolasie - Pieter Gerkens (Anderlecht)
 Maxime Lestienne - Renaud Emond (Standard)
 Sven Kums - Yannick Bolasie (Anderlecht)
 Amara Baby - Aurelio Buta (Antwerp)
 Bojan Nastic - Sander Coopman (Ostend)
 Vadis Odjidja Ofoe - Jean-Luc Dompé (Ghent)
 Stergos Marinos - Massimo Bruno (Charleroi)
 Franko Andrijasevic - Tuur Dierckx (Waasland-Beveren)
 Irvin Cardona - Yoann Etienne (CS Bruges)
 Hans Vanaken - Krepin Diatta (Bruges)
 Jordan Botaka - Daichi Kamada (St. Truiden)
 Samuel Asamoah - Cristian Ceballos (St. Truiden)
 Ruud Vormer - Emmanuel Dennis Bonaventure (Bruges)
 Stef Peeters - Theo Bongonda (Zulte-Waregem)
 Brecht Dejaeghere - Alexander Sørloth (Ghent)
 Ivan Santini - Dennis Appiah (Anderlecht)
 Jonathan Bolingi - Aurelio Buta (Antwerp)
 Mehdi Terki - Jose Cevallos (Lokeren)
 Antonio Milic - Pieter Gerkens (Anderlecht)
 Stefan Milosevic - Beni Badibanga (Waasland-Beveren)
 Ruslan Malinovskiy - Junya Ito (Genk)
 Nemanja Antonov - Selim Amallah (Mouscron)
 Orlando Sá - Senna Miangue (Standard)
 Bryan Heynen - Joseph Paintsil (Genk)
 Ivan Santini - Yari Verschaeren (Anderlecht)
 Luis Pedro Cavanda - Moussa Djenepo (Standard)
 Roman Ferber - Youssouf Niakate (Union Sint-Gillis)
 Marko Bakic - Frank Boya (Mouscron)
 Junya Ito - Jhon Lucumi (Genk)
 Sandy Walsh - Theo Bongonda (Zulte-Waregem)
 Serge Gakpé - Dylan de Belder (CS Bruges)
 Olivier Deschacht - Jose Cevallos (Lokeren)
 Manuel Benson - Selim Amallah (Mouscron)
 Amine Benchaib - Dylan Mbayo (Lokeren)
 Junya Ito - Joakim Maehle (Genk)
 Ryota Morioka - Massimo Bruno (Charleroi)
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Moussa Djenepo (Standard)
 Siebe Blondelle - Youssef Msakni (Eupen)
 Stefan Milosevic - Louis Verstraete (Waasland-Beveren)
 Loris Brogno - Dante Vanzeir (KFCO Beerschot-Wilrijk)
 Teddy Chevalier - Felipe Avenatti (Kortrijk)
 Noe Dussenne - Frantzdy Pierrot (Mouscron)
 Daichi Kamada - Kosuke Konishita (St. Truiden)
 Dante Vanzeir - Ayrton Mboko (KFCO Beerschot-Wilrijk)
 Luis García - Nils Schouterden (Eupen)
 Idrissa Sylla - Hamdi Harbaoui (Zulte-Waregem)
 Elohim Rolland - Aboubakary Koita (Kortrijk)
 Bennard Yao Kumordzi - Petar Golubovic (Kortrijk)
 Nill De Pauw - Idrissa Sylla (Zulte-Waregem)
 Maxime Biset - Kurt Abrahams (Westerlo)
 Bruno Godeau - Taiwo Awoniyi (Mouscron)
 Euloge Fessou - Irakli Bughridze (KFCO Beerschot-Wilrijk)
 Jens Naessens - Sava Petrov (Westerlo)
 Giorgi Kvilitaia - Jean-Luc Dompé (Ghent)
 Clinton Mata - Siebe Schrijvers (Bruges)
 Ruud Vormer - Krepin Diatta (Bruges)
 Milos Kosanovic - Renaud Emond (Standard)
 Christian Brüls - Sava Petrov (Westerlo)
 Luis García - Youssef Msakni (Eupen)
 Julien de Sart - Aboubakary Koita (Kortrijk)
 Benjamin Delacourt - Xavier Mercier (CS Bruges)
 Victor Osimhen - Ali Gholizadeh (Charleroi)
 Thibault Vlietinck - Krepin Diatta (Bruges)
 Davy De Fauw - Florian Tardieu (Zulte-Waregem)
 Milos Kosanovic - Razvan Marin (Standard)
 Nurio aka Núrio Domingos Matias Fortuna - David Henen (Charleroi)
 Christian Brüls - Fabien Antunes (Westerlo)
 Sindrit Guri - Fashion Sakala (Ostend)
 Benjamin Delacourt - Yoann Etienne (CS Bruges)
 Florian Tardieu - Ewoud Pletinckx (Zulte-Waregem)
 Yannick Bolasie - Ivan Santini (Anderlecht)
 Jovan Stojanovic - Julien de Sart (Kortrijk)
 Larry Azouni - Felipe Avenatti (Kortrijk)
 Kylian Hazard - Guevin Tormin (CS Bruges)
 Larry Azouni - Brendan Hines-Ike (Kortrijk)
 Nicolas Lombaerts - Sindrit Guri (Ostend)
 Teddy Chevalier - Elohim Rolland (Kortrijk)
 Taiwo Awoniyi - Sidney Friede (Mouscron)
 Roman Ferber - Teddy Teuma (Union Sint-Gillis)
 Pol Garcia - Yohan Boli (St. Truiden)
 Ivan Santini - Francis Amuzu (Anderlecht)
 Jose Cevallos - Djordje Jovanovic (Lokeren)
 Ilonbe Mboyo - Brendan Hines-Ike (Kortrijk)
 Idir Ouali - Brendan Hines-Ike (Kortrijk)
 Alejandro Pozuelo - Joseph Aidoo (Genk)
 Ruud Vormer - Benoît Poulain (Bruges)
 Benjamin Lambot - Xavier Mercier (CS Bruges)
 Davy De Fauw - Hicham Faik (Zulte-Waregem)
 Dino Arslanagic - Jonathan Bolingi (Antwerp)
 Lior Refaelov - Ivo Rodrigues (Antwerp)
 Danny Vukovic - Ruslan Malinovskiy (Genk)
 Lovre Kalinic - Giorgi Kvilitaia (Ghent)
 Ilonbe Mboyo - Imoh Ezekiel (Kortrijk)
 Felipe Avenatti - Brendan Hines-Ike (Kortrijk)
 Razvan Marin - Christian Luyindama (Standard)
 Zinho Gano - Edon Zhegrova (Genk)
 Beni Badibanga - Nana Opoku Ampomah (Waasland-Beveren)
 Lior Refaelov - William Owusu (Antwerp)
 Steve de Ridder - Omri Ben Harush (Lokeren)
 Thomas Buffel - Theo Bongonda (Zulte-Waregem)
 William Owusu - Ivo Rodrigues (Antwerp)
 Faris Haroun - William Owusu (Antwerp)
 Ivan Santini - Adrien Trebel (Anderlecht)
 Sébastien Pocognoli - Moussa Djenepo (Standard)
 Dion Cools - Wesley Moraes (Bruges)
 Adrien Trebel - Bubacarr Sanneh (Anderlecht)
 Gianni Bruno - Guevin Tormin (CS Bruges)
 Jere Uronen - Alejandro Pozuelo (Genk)
 Hannes Van der Bruggen - Jovan Stojanovic (Kortrijk)
 Leandro Trossard - Joakim Maehle (Genk)
 Hans Vanaken - Arnaut Danjuma Groeneveld (Bruges)
 Daichi Kamada - Casper de Norre (St. Truiden)
 Ilonbe Mboyo - Julien de Sart (Kortrijk)
 Nana Asare - Dylan Bronn (Ghent)
 Cristian Ceballos - Alexis De Sart (St. Truiden)
 Teddy Chevalier - Abdul Ajagun (Kortrijk)
 Adama Niane - Victor Osimhen (Charleroi)
 Cristian Ceballos - Casper de Norre (St. Truiden)
 Aleksandar Bjelica - Richairo Zivkovic (Ostend)
 Zarko Tomasevic - Fashion Sakala (Ostend)
 Wout Faes - Sindrit Guri (Ostend)
 Luis García - Yuta Toyokawa (Eupen)
 Timothy Derijck - Hicham Faik (Zulte-Waregem)
 Jose Cevallos - Anton Saroka (Lokeren)
 Gianni Bruno - Kevin Hoggas (CS Bruges)
 Romain Grange - Kaveh Rezaei (Charleroi)
 Jérémy Taravel - Guevin Tormin (CS Bruges)
 Igor Plastun - Jonathan David (Ghent)
 Goran Milovic - Kevin Vandendriessche (Ostend)
 Evgeniy Makarenko - Landry Dimata (Anderlecht)
 Ivan Santini - Elias Cobbaut (Anderlecht)
 Jérémy Perbet - Amara Baby (Charleroi)
 Kaveh Rezaei - Ali Gholizadeh (Charleroi)
 Ivan Santini - Pieter Gerkens (Anderlecht)
 Renaud Emond - Samuel Bastien (Standard)
 Jean-Luc Dompé - Roman Yaremchuk (Ghent)
 Ivan Santini - Landry Dimata (Anderlecht)
 Thomas Buffel - Hicham Faik (Zulte-Waregem)
 Julian Schauerte - Eric Ocansey (Eupen)
 Joachim Van Damme - Aleksandar Boljevic (Waasland-Beveren)
 Fabrice Olinga - Idrisa Sambu (Mouscron)
 Wataru Endo - Yohan Boli (St. Truiden)
 Ruud Vormer - Dion Cools (Bruges)
 Jur Schrijvers - Nana Opoku Ampomah (Waasland-Beveren)
 Antonio Milic - Landry Dimata (Anderlecht)
 Thomas Foket - Jonathan David (Ghent)
 Hamdi Harbaoui - Erdin Demir (Zulte-Waregem)
 Nana Opoku Ampomah - Denzel Jubitana (Waasland-Beveren)
 Amara Baby - Cristian Benavente (Charleroi)
 Aleksandar Bjelica - Wout Faes (Ostend)
 Gianni Bruno - Arnaud Lusamba (CS Bruges)
 Stallone Limbombe - Jonathan David (Ghent)
 Aleksandar Boljevic - Aleksandar Vukotic (Waasland-Beveren)
 Thomas Buffel - Hamdi Harbaoui (Zulte-Waregem)
 Thomas Buffel - Nill De Pauw (Zulte-Waregem)
 Mats Rits - Arnaut Danjuma Groeneveld (Bruges)
 Guus Hupperts - Mickaël Tirpan (Lokeren)
 Jordan Botaka - Mohamed Buya Turay (St. Truiden)
 Cristian Benavente - Kaveh Rezaei (Charleroi)
 William Owusu - Simen Kristiansen Jukleroed (Antwerp)
 Damien Marcq - Hamdi Harbaoui (Zulte-Waregem)
 Apostolos Vellios - Aleksandar Boljevic (Waasland-Beveren)
 Massimo Bruno - Adama Niane (Charleroi)
 Hamdi Harbaoui - Michaël Heylen (Zulte-Waregem)
 Isaac Kone - Adrien Bongiovanni (CS Bruges)
 Massimo Bruno - Cristian Benavente (Charleroi)
 Arnaud Souquet - Dylan Bronn (Ghent)
 Roman Bezus - Pol Garcia (St. Truiden)
 Goran Milovic - Indy Boonen (Ostend)
 Collins Fai - Obbi Oularé (Standard)
 Elohim Rolland - Julien de Sart (Kortrijk)
 Alejandro Pozuelo - Sander Berge (Genk)
 Sigurd Rosted - Jean-Luc Dompé (Ghent)
 Ari Skúlason - Mehdi Terki (Lokeren)
 Felipe Avenatti - Andriy Batsula (Kortrijk)
 Maxime Lestienne - Samuel Bastien (Standard)
 Sven Kums - Evgeniy Makarenko (Anderlecht)
 Fabrice Olinga - Frantzdy Pierrot (Mouscron)
 Ilonbe Mboyo - Jovan Stojanovic (Kortrijk)
 Jose Cevallos - Bambo Diaby (Lokeren)
 Steve de Ridder - Guus Hupperts (Lokeren)
 Apostolos Vellios - Francesco Forte (Waasland-Beveren)
 Luis García - Morteza Pouraliganji (Eupen)
 Jur Schrijvers - Louis Verstraete (Waasland-Beveren)
 Samuel Asamoah - Jordan Botaka (St. Truiden)
 Hamdi Harbaoui - Hicham Faik (Zulte-Waregem)
 Jelle Van Damme - Ivo Rodrigues (Antwerp)
 Laurens De Bock - Kevin Vandendriessche (Ostend)
 Henrik Roervik Bjoerdal - Urho Nissila (Zulte-Waregem)
 Christophe Lepoint - Ilonbe Mboyo (Kortrijk)
 Yanis Mbombo Lokwa - Frank Boya (Mouscron)
 Dieumerci Mbokani - Sambou Yatabare (Antwerp)
 Mehdi Terki - Anton Saroka (Lokeren)
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Zinho Vanheusden (Standard)
 Ruslan Malinovskiy - Joakim Maehle (Genk)
 Sven Kums - Pieter Gerkens (Anderlecht)
 Mehdi Terki - Amine Benchaib (Lokeren)
 Vadis Odjidja Ofoe - Sigurd Rosted (Ghent)
 Vadis Odjidja Ofoe - Brecht Dejaeghere (Ghent)
 Guillermo Ochoa - Moussa Djenepo (Standard)
 Marko Bakic - Mërgim Vojvoda (Mouscron)
 Serge Gakpé - Guevin Tormin (CS Bruges)
 Nill De Pauw - Marvin Baudry (Zulte-Waregem)
 Yohan Boli - Casper de Norre (St. Truiden)
 Jere Uronen - Dieumerci Ndongala (Genk)
 Dieumerci Ndongala - Joseph Paintsil (Genk)
 Collins Fai - Renaud Emond (Standard)
 Thomas Buffel - Mikael Soisalo (Zulte-Waregem)
 Stallone Limbombe - Dylan Bronn (Ghent)
 Hans Vanaken - Kaveh Rezaei (Bruges)
 Sulayman Marreh - Cheick Keita (Eupen)
 Alejandro Pozuelo - Leandro Trossard (Genk)
 Apostolos Vellios - Nana Opoku Ampomah (Waasland-Beveren)
 Milan Massop - Aleksandar Boljevic (Waasland-Beveren)
 Ilonbe Mboyo - Felipe Avenatti (Kortrijk)
 Siebe Schrijvers - Thibault Vlietinck (Bruges)
 Anton Saroka - Mickaël Tirpan (Lokeren)
 Nana Opoku Ampomah - Louis Verstraete (Waasland-Beveren)
 Siebe Schrijvers - Arnaut Danjuma Groeneveld (Bruges)
 Faris Haroun - Simen Kristiansen Jukleroed (Antwerp)
 Simen Kristiansen Jukleroed - Ivo Rodrigues (Antwerp)
 Stergos Marinos - Victor Osimhen (Charleroi)
 Dylan de Belder - Yoann Etienne (CS Bruges)
 Pieter Gerkens - Sebastiaan Bornauw (Anderlecht)
 Stallone Limbombe - Roman Yaremchuk (Ghent)
 Brecht Capon - Richairo Zivkovic (Ostend)
 Hamdi Harbaoui - Mamadou Sylla (Zulte-Waregem)
 Maxime Lestienne - Collins Fai (Standard)
 Brecht Capon - Fernando Canesin Matos (Ostend)
 Alejandro Pozuelo - Dieumerci Ndongala (Genk)
 Cristian Benavente - Ali Gholizadeh (Charleroi)
 Elton Acolatse - Mohamed Buya Turay (St. Truiden)
 Gianni Bruno - Dylan de Belder (CS Bruges)
 Luis García - David Pollet (Eupen)
 Francesco Forte - Jur Schrijvers (Waasland-Beveren)
 Nikola Gulan - Frantzdy Pierrot (Mouscron)
 Dimitri Mohamed - Frantzdy Pierrot (Mouscron)
 Arnaud Souquet - Roman Yaremchuk (Ghent)
 Luis Pedro Cavanda - Christian Luyindama (Standard)
 Ivan Santini - Kenneth Saief (Anderlecht)
 Lior Refaelov - Jonathan Bolingi (Antwerp)
 Cristian Benavente - Marco Ilaimaharitra (Charleroi)
 Mats Rits - Siebe Schrijvers (Bruges)
 Roman Yaremchuk - Dylan Bronn (Ghent)

Table by team

Anderlecht
 1.Yannick Bolasie - Yari Verschaeren
 Zakaria Bakkali - Landry Dimata
 3.Landry Dimata - Alexis Saelemaekers
 Ivan Santini - Knowledge Musona
 Adrien Trebel - Landry Dimata
 Pieter Gerkens - Landry Dimata
 Pieter Gerkens - Alexis Saelemaekers
 8.Antonio Milic - Landry Dimata
 Ivan Santini - Elias Cobbaut
 Evgeniy Makarenko - Landry Dimata
 Ivan Santini - Pieter Gerkens
 Ivan Santini - Landry Dimata
 Ivan Santini - Adrien Trebel
 Adrien Trebel - Bubacarr Sanneh
 Pieter Gerkens - Sebastiaan Bornauw
 Ivan Santini - Kenneth Saief
 Sven Kums - Evgeniy Makarenko
 Sven Kums - Pieter Gerkens
 Sven Kums - Yannick Bolasie
 Yannick Bolasie - Pieter Gerkens
 Peter Zulj - Yari Verschaeren
 Ivan Obradovic - Ivan Santini
 Andy Najar - Pieter Gerkens
 Sven Kums - Landry Dimata
 Sven Kums - Sebastiaan Bornauw
 Ivan Santini - Francis Amuzu
 Yannick Bolasie - Ivan Santini
 Ivan Santini - Yari Verschaeren
 Antonio Milic - Pieter Gerkens
 Ivan Santini - Dennis Appiah
Antwerp
 1.Dieumerci Mbokani - Didier Lamkel Ze
 2.Dieumerci Mbokani - Simen Kristiansen Jukleroed
 Lior Refaelov - Simen Kristiansen Jukleroed
 Lior Refaelov - Dieumerci Mbokani
 Dieumerci Mbokani - Faris Haroun
 William Owusu - Aurelio Buta
 7.William Owusu - Simen Kristiansen Jukleroed
 William Owusu - Ivo Rodrigues
 Faris Haroun - William Owusu
 Lior Refaelov - William Owusu
 Lior Refaelov - Ivo Rodrigues
 Faris Haroun - Simen Kristiansen Jukleroed
 Simen Kristiansen Jukleroed - Ivo Rodrigues
 Dino Arslanagic - Jonathan Bolingi
 Lior Refaelov - Jonathan Bolingi
 Jelle Van Damme - Ivo Rodrigues
 Dieumerci Mbokani - Sambou Yatabare
 Dieumerci Mbokani - Aurelio Buta
 Lior Refaelov - Omar Govea
 Dieumerci Mbokani - Ivo Rodrigues
 Amara Baby - Aurelio Buta
 Lior Refaelov - Geoffry Hairemans
 Ivo Rodrigues - Aurelio Buta
 Jonathan Bolingi - Aurelio Buta
Bruges
 1.Hans Vanaken - Emmanuel Dennis Bonaventure
 2.Hans Vanaken - Wesley Moraes
 3.Siebe Schrijvers - Wesley Moraes
 4.Hans Vanaken - Siebe Schrijvers
 Ruud Vormer - Wesley Moraes
 Wesley Moraes - Arnaut Danjuma Groeneveld
 7.Ruud Vormer - Hans Vanaken
 Jelle Vossen - Arnaut Danjuma Groeneveld
 Ruud Vormer - Siebe Schrijvers
 Hans Vanaken - Stefano Denswil
 11.Ruud Vormer - Dion Cools
 Mats Rits - Arnaut Danjuma Groeneveld
 Dion Cools - Wesley Moraes
 Hans Vanaken - Arnaut Danjuma Groeneveld
 Siebe Schrijvers - Arnaut Danjuma Groeneveld
 Siebe Schrijvers - Thibault Vlietinck
 Hans Vanaken - Kaveh Rezaei
 Mats Rits - Siebe Schrijvers
 Wesley Moraes - Ikoma Lois Openda
 Wesley Moraes - Krepin Diatta
 Hans Vanaken - Krepin Diatta
 Thibault Vlietinck - Krepin Diatta
 Clinton Mata - Siebe Schrijvers
 Ruud Vormer - Krepin Diatta
 Ruud Vormer - Benoît Poulain
 Ruud Vormer - Emmanuel Dennis Bonaventure
Charleroi
 1.Massimo Bruno - Victor Osimhen
 Cristian Benavente - Victor Osimhen
 3.Jérémy Perbet - Ali Gholizadeh
 Jérémy Perbet - Adama Niane
 Marco Ilaimaharitra - Victor Osimhen
 Jérémy Perbet - Victor Osimhen
 7.Jérémy Perbet - Amara Baby
 Kaveh Rezaei - Ali Gholizadeh
 Cristian Benavente - Kaveh Rezaei
 Massimo Bruno - Adama Niane
 Amara Baby - Cristian Benavente
 Massimo Bruno - Cristian Benavente
 Romain Grange - Kaveh Rezaei
 Adama Niane - Victor Osimhen
 Stergos Marinos - Victor Osimhen
 Cristian Benavente - Marco Ilaimaharitra
 Cristian Benavente - Ali Gholizadeh
 Stergos Marinos - Adama Niane
 Gabriele Angella - Nurio aka Núrio Domingos Matias Fortuna
 Stergos Marinos - Massimo Bruno
 Nurio aka Núrio Domingos Matias Fortuna - Victor Osimhen
 Victor Osimhen - Ali Gholizadeh
 Nurio aka Núrio Domingos Matias Fortuna - David Henen
 Ryota Morioka - Massimo Bruno
CS Bruges
 1.Xavier Mercier - Irvin Cardona
 2.Serge Gakpé - Gianni Bruno
 3.Isaac Kone - Adrien Bongiovanni
 Gianni Bruno - Arnaud Lusamba
 Gianni Bruno - Guevin Tormin
 Gianni Bruno - Kevin Hoggas
 Jérémy Taravel - Guevin Tormin
 Dylan de Belder - Yoann Etienne
 Gianni Bruno - Dylan de Belder
 Serge Gakpé - Guevin Tormin
 Guevin Tormin - Irvin Cardona
 Xavier Mercier - Naomichi Ueda
 Xavier Mercier - Nabil Alioui
 Xavier Mercier - Johanna Omolo
 Gianni Bruno - Irvin Cardona
 Irvin Cardona - Yoann Etienne
 Benjamin Delacourt - Xavier Mercier
 Benjamin Delacourt - Yoann Etienne
 Benjamin Lambot - Xavier Mercier
 Kylian Hazard - Guevin Tormin
 Serge Gakpé - Dylan de Belder
Eupen
 1.Yuta Toyokawa - Mamadou Fall
 2.Luis García - Xavi Molina
 Luis García - Siebe Blondelle
 4.Julian Schauerte - Eric Ocansey
 Luis García - Yuta Toyokawa
 Sulayman Marreh - Cheick Keita
 Luis García - David Pollet
 Luis García - Morteza Pouraliganji
 Mamadou Fall - Cheick Keita
 Siebe Blondelle - Sulayman Marreh
 Mamadou Fall - Silas Gnaka
 Luis García - Youssef Msakni
 Luis García - Nils Schouterden
 Siebe Blondelle - Youssef Msakni
Genk
 1.Mbwana Aly Samatta - Ruslan Malinovskiy
 2.Leandro Trossard - Mbwana Aly Samatta
 3.Leandro Trossard - Ruslan Malinovskiy
 Alejandro Pozuelo - Ruslan Malinovskiy
 5.Jere Uronen - Mbwana Aly Samatta
 Mbwana Aly Samatta - Dieumerci Ndongala
 Leandro Trossard - Bryan Heynen
 Leandro Trossard - Dieumerci Ndongala
 Sébastien Dewaest - Alejandro Pozuelo
 Mbwana Aly Samatta - Bryan Heynen
 Leandro Trossard - Sander Berge
 Alejandro Pozuelo - Joseph Paintsil
 Mbwana Aly Samatta - Joakim Maehle
 Alejandro Pozuelo - Mbwana Aly Samatta
 15.Danny Vukovic - Ruslan Malinovskiy
 Zinho Gano - Edon Zhegrova
 Jere Uronen - Alejandro Pozuelo
 Leandro Trossard - Joakim Maehle
 Alejandro Pozuelo - Leandro Trossard
 Alejandro Pozuelo - Dieumerci Ndongala
 Dieumerci Ndongala - Joseph Paintsil
 Jere Uronen - Dieumerci Ndongala
 Alejandro Pozuelo - Sander Berge
 Ruslan Malinovskiy - Joakim Maehle
 Sébastien Dewaest - Bryan Heynen
 Mbwana Aly Samatta - Junya Ito
 Alejandro Pozuelo - Joseph Aidoo
 Ruslan Malinovskiy - Junya Ito
 Bryan Heynen - Joseph Paintsil
 Junya Ito - Jhon Lucumi
 Junya Ito - Joakim Maehle
Ghent
 1.Jean-Luc Dompé - Jonathan David
 2.Alexander Sørloth - Jonathan David
 Sigurd Rosted - Stallone Limbombe
 Birger Verstraete - Roman Yaremchuk
 Stallone Limbombe - Giorgi Chakvetadze
 Giorgi Chakvetadze - Jonathan David
 Vadis Odjidja Ofoe - Jonathan David
 8.Thomas Foket - Jonathan David
 Jean-Luc Dompé - Roman Yaremchuk
 Igor Plastun - Jonathan David
 Stallone Limbombe - Jonathan David
 Lovre Kalinic - Giorgi Kvilitaia
 Nana Asare - Dylan Bronn
 Stallone Limbombe - Dylan Bronn
 Stallone Limbombe - Roman Yaremchuk
 Arnaud Souquet - Roman Yaremchuk
 Roman Yaremchuk - Dylan Bronn
 Sigurd Rosted - Jean-Luc Dompé
 Vadis Odjidja Ofoe - Brecht Dejaeghere
 Vadis Odjidja Ofoe - Sigurd Rosted
 Arnaud Souquet - Dylan Bronn
 Vadis Odjidja Ofoe - Jean-Luc Dompé
 Alexander Sørloth - Roman Yaremchuk
 Thibault De Smet - Giorgi Chakvetadze
 Timothy Derijck - Giorgi Chakvetadze
 Giorgi Kvilitaia - Jean-Luc Dompé
 Brecht Dejaeghere - Alexander Sørloth
KFCO Beerschot-Wilrijk
 1.Dante Vanzeir - Irakli Bughridze
 Dante Vanzeir - Brian De Keersmaecker
 Euloge Fessou - Irakli Bughridze
 Loris Brogno - Dante Vanzeir
 Dante Vanzeir - Ayrton Mboko
Kortrijk
 1.Kristof D'Haene - Felipe Avenatti
 Idir Ouali - Ilonbe Mboyo
 Jovan Stojanovic - Felipe Avenatti
 4.Jovan Stojanovic - Aboubakary Koita
 Kristof D'Haene - Jovan Stojanovic
 Christophe Lepoint - Teddy Chevalier
 Teddy Chevalier - Ilonbe Mboyo
 8.Ilonbe Mboyo - Imoh Ezekiel
 Felipe Avenatti - Brendan Hines-Ike
 Hannes Van der Bruggen - Jovan Stojanovic
 Ilonbe Mboyo - Julien de Sart
 Teddy Chevalier - Abdul Ajagun
 Ilonbe Mboyo - Felipe Avenatti
 Ilonbe Mboyo - Jovan Stojanovic
 Elohim Rolland - Julien de Sart
 Felipe Avenatti - Andriy Batsula
 Christophe Lepoint - Ilonbe Mboyo
 Teddy Chevalier - Felipe Avenatti
 Felipe Avenatti - Aboubakary Koita
 Teddy Chevalier - Hannes Van der Bruggen
 Imoh Ezekiel - Andriy Batsula
 Jovan Stojanovic - Imoh Ezekiel
 Julien de Sart - Aboubakary Koita
 Ilonbe Mboyo - Brendan Hines-Ike
 Idir Ouali - Brendan Hines-Ike
 Larry Azouni - Felipe Avenatti
 Jovan Stojanovic - Julien de Sart
 Larry Azouni - Brendan Hines-Ike
 Teddy Chevalier - Elohim Rolland
 Bennard Yao Kumordzi - Petar Golubovic
 Elohim Rolland - Aboubakary Koita
Lokeren
 1.Olivier Deschacht - Ari Skúlason
 Steve de Ridder - Marko Miric
 3.Guus Hupperts - Mickaël Tirpan
 Steve de Ridder - Omri Ben Harush
 Jose Cevallos - Anton Saroka
 Anton Saroka - Mickaël Tirpan
 Jose Cevallos - Bambo Diaby
 Steve de Ridder - Guus Hupperts
 Ari Skúlason - Mehdi Terki
 Mehdi Terki - Amine Benchaib
 Mehdi Terki - Anton Saroka
 Omri Ben Harush - Anton Saroka
 Marko Miric - Knowledge Musona
 Marko Miric - Mickaël Tirpan
 Jose Cevallos - Djordje Jovanovic
 Mehdi Terki - Jose Cevallos
 Olivier Deschacht - Jose Cevallos
 Amine Benchaib - Dylan Mbayo
Mouscron
 1.Manuel Benson - Taiwo Awoniyi
 2.Taiwo Awoniyi - Selim Amallah
 Selim Amallah - Frantzdy Pierrot
 Mbaye Leye - Manuel Benson
 Manuel Benson - Frantzdy Pierrot
 6.Fabrice Olinga - Idrisa Sambu
 Dimitri Mohamed - Frantzdy Pierrot
 Nikola Gulan - Frantzdy Pierrot
 Fabrice Olinga - Frantzdy Pierrot
 Marko Bakic - Mërgim Vojvoda
 Yanis Mbombo Lokwa - Frank Boya
 Marko Bakic - Manuel Benson
 Manuel Benson - Sidney Friede
 Mbaye Leye - Taiwo Awoniyi
 Mico Kuzmanovic - Babacar Dione
 Marko Bakic - Frantzdy Pierrot
 Dimitri Mohamed - Frank Boya
 Nikola Gulan - Sidney Friede
 Bruno Godeau - Taiwo Awoniyi
 Taiwo Awoniyi - Sidney Friede
 Nemanja Antonov - Selim Amallah
 Marko Bakic - Frank Boya
 Noe Dussenne - Frantzdy Pierrot
 Manuel Benson - Selim Amallah
Ostend
 1.Brecht Capon - Sindrit Guri
 Fernando Canesin Matos - Fashion Sakala
 Aleksandar Bjelica - Kevin Vandendriessche
 Fernando Canesin Matos - Richairo Zivkovic
 5.Goran Milovic - Kevin Vandendriessche
 Aleksandar Bjelica - Wout Faes
 Wout Faes - Sindrit Guri
 Zarko Tomasevic - Fashion Sakala
 Aleksandar Bjelica - Richairo Zivkovic
 Brecht Capon - Richairo Zivkovic
 Brecht Capon - Fernando Canesin Matos
 Goran Milovic - Indy Boonen
 Laurens De Bock - Kevin Vandendriessche
 Tom De Sutter - Indy Boonen
 Bojan Nastic - Sander Coopman
 Zarko Tomasevic - Goran Milovic
 Zarko Tomasevic - Robbie D'Haese
 Sindrit Guri - Fashion Sakala
 Nicolas Lombaerts - Sindrit Guri
St. Truiden
 1.Alexis De Sart - Daichi Kamada
 2.Roman Bezus - Daichi Kamada
 Jordan Botaka - Yohan Boli
 Yohan Boli - Elton Acolatse
 5.Yohan Boli - Alexis De Sart
 Pol Garcia - Daichi Kamada
 7.Wataru Endo - Yohan Boli
 Jordan Botaka - Mohamed Buya Turay
 Daichi Kamada - Casper de Norre
 Cristian Ceballos - Casper de Norre
 Cristian Ceballos - Alexis De Sart
 Elton Acolatse - Mohamed Buya Turay
 Samuel Asamoah - Jordan Botaka
 Roman Bezus - Pol Garcia
 Yohan Boli - Casper de Norre
 Jordan Botaka - Elton Acolatse
 Samuel Asamoah - Alexis De Sart
 Wataru Endo - Mamadou Sylla
 Pol Garcia - Yohan Boli
 Samuel Asamoah - Cristian Ceballos
 Jordan Botaka - Daichi Kamada
 Daichi Kamada - Kosuke Konishita
Standard
 1.Mehdi Carcela-Gonzalez - Razvan Marin
 Paul José Mpoku - Moussa Djenepo
 3.Mehdi Carcela-Gonzalez - Paul José Mpoku
 Renaud Emond - Razvan Marin
 Kostas Laifis - Razvan Marin
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Renaud Emond
 Razvan Marin - Moussa Djenepo
 8.Renaud Emond - Samuel Bastien
 Sébastien Pocognoli - Moussa Djenepo
 Razvan Marin - Christian Luyindama
 Collins Fai - Renaud Emond
 Luis Pedro Cavanda - Christian Luyindama
 Maxime Lestienne - Collins Fai
 Maxime Lestienne - Samuel Bastien
 Collins Fai - Obbi Oularé
 Guillermo Ochoa - Moussa Djenepo
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Zinho Vanheusden
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Maxime Lestienne
 Razvan Marin - Merveille Bokadi
 Maxime Lestienne - Renaud Emond
 Paul José Mpoku - Zinho Vanheusden
 Maxime Lestienne - Christian Luyindama
 Maxime Lestienne - Paul José Mpoku
 Maxime Lestienne - Razvan Marin
 Milos Kosanovic - Razvan Marin
 Milos Kosanovic - Renaud Emond
 Orlando Sá - Senna Miangue
 Luis Pedro Cavanda - Moussa Djenepo
 Mehdi Carcela-Gonzalez - Moussa Djenepo
Union Sint-Gillis
 1.Faiz Selemani - Youssouf Niakate
 2.Youssouf Niakate - Teddy Teuma
 Roman Ferber - Teddy Teuma
 Roman Ferber - Youssouf Niakate
Waasland-Beveren
 1.Aleksandar Boljevic - Stefan Milosevic
 Aleksandar Boljevic - Nana Opoku Ampomah
 Franko Andrijasevic - Stefan Milosevic
 4.Joachim Van Damme - Aleksandar Boljevic
 Jur Schrijvers - Nana Opoku Ampomah
 Apostolos Vellios - Aleksandar Boljevic
 Nana Opoku Ampomah - Denzel Jubitana
 Aleksandar Boljevic - Aleksandar Vukotic
 Beni Badibanga - Nana Opoku Ampomah
 Milan Massop - Aleksandar Boljevic
 Nana Opoku Ampomah - Louis Verstraete
 Apostolos Vellios - Nana Opoku Ampomah
 Francesco Forte - Jur Schrijvers
 Apostolos Vellios - Francesco Forte
 Jur Schrijvers - Louis Verstraete
 Valtteri Moren - Aleksandar Boljevic
 Franko Andrijasevic - Tuur Dierckx
 Franko Andrijasevic - Daam Foulon
 Aleksandar Boljevic - Karlo Lulic
 Francesco Forte - Maximiliano Caufriez
 Franko Andrijasevic - Nana Opoku Ampomah
 Floriano Vanzo - Nana Opoku Ampomah
 Stefan Milosevic - Beni Badibanga
 Stefan Milosevic - Louis Verstraete
Westerlo
 1.Christian Brüls - Fabien Antunes
 Jens Naessens - Sava Petrov
 Christian Brüls - Sava Petrov
 Maxime Biset - Kurt Abrahams
Zulte-Waregem
 1.Nill De Pauw - Theo Bongonda
 2.Hamdi Harbaoui - Theo Bongonda
 3.Nill De Pauw - Hamdi Harbaoui
 Hicham Faik - Theo Bongonda
 5.Thomas Buffel - Hicham Faik
 Damien Marcq - Hamdi Harbaoui
 Hamdi Harbaoui - Michaël Heylen
 Thomas Buffel - Nill De Pauw
 Thomas Buffel - Hamdi Harbaoui
 Hamdi Harbaoui - Erdin Demir
 Thomas Buffel - Theo Bongonda
 Timothy Derijck - Hicham Faik
 Thomas Buffel - Mikael Soisalo
 Hamdi Harbaoui - Mamadou Sylla
 Hamdi Harbaoui - Hicham Faik
 Nill De Pauw - Marvin Baudry
 Henrik Roervik Bjoerdal - Urho Nissila
 Davy De Fauw - Idrissa Sylla
 Davy De Fauw - Hamdi Harbaoui
 Hamdi Harbaoui - Henrik Roervik Bjoerdal
 Theo Bongonda - Mamadou Sylla
 Sandy Walsh - Henrik Roervik Bjoerdal
 Nill De Pauw - Stef Peeters
 Davy De Fauw - Florian Tardieu
 Florian Tardieu - Ewoud Pletinckx
 Nill De Pauw - Idrissa Sylla
 Stef Peeters - Theo Bongonda
 Sandy Walsh - Theo Bongonda
 Idrissa Sylla - Hamdi Harbaoui
 Davy De Fauw - Hicham Faik