Eye of the game

Attacking duos


League table

2e Bundesliga
 1.Rouwen Hennings - Benito Raman (Dusseldorf)
 2.Hanno Behrens - Mikael Ishak (Nuremberg)
 Steven Lewerenz - Marvin Ducksch (Holstein Kiel)
 Marc Schnatterer - John Verhoek (Heidenheim)
 5.Moritz Stoppelkamp - Boris Tashchy (Duisburg)
 Robbie Kruse - Kevin Stöger (Bochum)
 Andreas Voglsammer - Patrick Weihrauch (Bielefeld)
 Fabian Klos - Andreas Voglsammer (Bielefeld)
 Robbie Kruse - Lukas Hinterseer (Bochum)
 10.Tom Schuetz - Julian Boerner (Bielefeld)
 Mikael Ishak - Tim Leibold (Nuremberg)
 Sebastian Polter - Marcel Hartel (Union Berlin)
 Christian Tiffert - Pascal Koepke (Erzgebirge Aue)
 Stanislav Iljutcenko - Ahmet Engin (Duisburg)
 Sonny Kittel - Thomas Pledl (Ingolstadt)
 Andreas Voglsammer - Konstantin Kerschbaumer (Bielefeld)
 Tom Weilandt - Marvin Ducksch (Holstein Kiel)
 Dominick Drexler - Steven Lewerenz (Holstein Kiel)
 Christoffer Nyman - Suleiman Abdullahi (Braunschweig)
 Aytac Sulu - Tobias Kempe (Darmstadt)
 Marco Gruettner - Jan George (Jahn Regensburg)
 Tobias Werner - Mikael Ishak (Nuremberg)
 Rouwen Hennings - Oliver Fink (Dusseldorf)
 Soeren Bertram - Pascal Koepke (Erzgebirge Aue)
 Steven Skrzybski - Simon Hedlund (Union Berlin)
 Marco Gruettner - Sebastian Stolze (Jahn Regensburg)
 Hanno Behrens - Enrico Valentini (Nuremberg)
 Dominick Drexler - Kingsley Schindler (Holstein Kiel)
 29.Khaled Narey - Patrick Sontheimer (Greuther Furth)
 Dennis Kempe - Pascal Koepke (Erzgebirge Aue)
 Manuel Konrad - Niklas Kreuzer (Dynamo Dresden)
 Boris Tashchy - Stanislav Iljutcenko (Duisburg)
 Marc Schnatterer - Arne Feick (Heidenheim)
 Sonny Kittel - Hauke Wahl (Ingolstadt)
 Mathias Wittek - Nikola Dovedan (Heidenheim)
 Serdar Dursun - Tolcay Cigerci (Greuther Furth)
 Jonas Nietfeld - Jan George (Jahn Regensburg)
 Kevin Wolze - Stanislav Iljutcenko (Duisburg)
 Dominick Drexler - Alexander Muehling (Holstein Kiel)
 Sebastian Andersson - Philipp Mwene (Kaiserslautern)
 Sebastian Polter - Steven Skrzybski (Union Berlin)
 Sebastian Polter - Kristian Pedersen (Union Berlin)
 Christopher Buchtmann - Enver Cenk Sahin (Sankt Pauli)
 Mikael Ishak - Eduard Loewen (Nuremberg)
 Lucas Roeser - Moussa Koné (Dynamo Dresden)
 Julian Green - Khaled Narey (Greuther Furth)
 Takashi Usami - Benito Raman (Dusseldorf)
 Osayamen Osawe - Brandon Borrello (Kaiserslautern)
 Clemens Fandrich - Pascal Koepke (Erzgebirge Aue)
 Jan Hochscheidt - Suleiman Abdullahi (Braunschweig)
 Aziz Bouhaddouz - Richard Neudecker (Sankt Pauli)
 Tobias Kempe - Joevin Jones (Darmstadt)
 Sonny Kittel - Robert Leipertz (Ingolstadt)
 Marco Gruettner - Joshua Mees (Jahn Regensburg)
 Anthony Losilla - Kevin Stöger (Bochum)
 Maximilian Thiel - Nikola Dovedan (Heidenheim)
 Sebastian Andersson - Brandon Borrello (Kaiserslautern)
 Jan Hochscheidt - Philipp Hofmann (Braunschweig)
 Ji Dong-Won - Joevin Jones (Darmstadt)
 Christopher Trimmel - Steven Skrzybski (Union Berlin)
 Wilson Kamavuaka - Terrence Boyd (Darmstadt)
 Konstantin Kerschbaumer - Patrick Weihrauch (Bielefeld)
 Maximilian Thiel - Robert Glatzel (Heidenheim)
 Ken Reichel - Jan Hochscheidt (Braunschweig)
 David Kinsombi - Kingsley Schindler (Holstein Kiel)
 Suleiman Abdullahi - Steve Breitkreuz (Braunschweig)
 Lukas Spalvis - Brandon Borrello (Kaiserslautern)
 Konstantin Kerschbaumer - Manuel Prietl (Bielefeld)
 Georg Margreitter - Enrico Valentini (Nuremberg)
 Fabian Klos - Konstantin Kerschbaumer (Bielefeld)
 Dimitrij Nazarov - Cebio Soukou (Erzgebirge Aue)
 Philip Heise - Florian Ballas (Dynamo Dresden)
 Lukas Hinterseer - Kevin Stöger (Bochum)
 Rouwen Hennings - Håvard Nielsen (Dusseldorf)
 Jonas Nietfeld - Sargis Adamyan (Jahn Regensburg)
 Philipp Klingmann - Lucas Hoeler (Sandhausen)
 Damir Kreilach - Christopher Trimmel (Union Berlin)
 Mirko Boland - Salim Khelifi (Braunschweig)
 Christoffer Nyman - Salim Khelifi (Braunschweig)
 Benjamin Kessel - Sebastian Andersson (Kaiserslautern)
 Jan George - Joshua Mees (Jahn Regensburg)
 Kevin Möhwald - Federico Palacios (Nuremberg)
 John Verhoek - Marcel Titsch-Rivero (Heidenheim)
 Lukas Schmitz - Florian Neuhaus (Dusseldorf)
 Damir Kreilach - Steven Skrzybski (Union Berlin)
 Christopher Trimmel - Sebastian Polter (Union Berlin)
 Boris Tashchy - Cauly Oliveira Souza (Duisburg)
 Dominick Drexler - Marvin Ducksch (Holstein Kiel)
 Marc Schnatterer - Maximilian Thiel (Heidenheim)
 Marvin Matip - Sonny Kittel (Ingolstadt)
 91.Danilo Soares - Jannik Bandowski (Bochum)
 Rafael Czichos - David Kinsombi (Holstein Kiel)
 Aziz Bouhaddouz - Daniel Buballa (Sankt Pauli)
 Marc Lais - Jan George (Jahn Regensburg)
 Philip Heise - Moussa Koné (Dynamo Dresden)
 Romain Bregerie - Aytac Sulu (Darmstadt)
 Marc Schnatterer - Timo Beermann (Heidenheim)
 Niko Giesselmann - Florian Neuhaus (Dusseldorf)
 Patrick Ebert - Alfredo Morales (Ingolstadt)
 Tim Albutat - Ahmet Engin (Duisburg)
 Osayamen Osawe - Lukas Spalvis (Kaiserslautern)
 Onur Bulut - Suleiman Abdullahi (Braunschweig)
 Stanislav Iljutcenko - Lukas Froede (Duisburg)
 Dennis Kempe - Malcolm Cacutalua (Erzgebirge Aue)
 Daniel Halfar - Philipp Mwene (Kaiserslautern)
 Artur Sobiech - Wilson Kamavuaka (Darmstadt)
 Joevin Jones - Felix Platte (Darmstadt)
 Takashi Usami - Florian Neuhaus (Dusseldorf)
 Fabian Klos - Florian Hartherz (Bielefeld)
 Andrew Wooten - Eroll Zejnullahu (Sandhausen)
 Jonas Nietfeld - Benedikt Saller (Jahn Regensburg)
 Marco Gruettner - Benedikt Gimber (Jahn Regensburg)
 Benjamin Kessel - Brandon Borrello (Kaiserslautern)
 Erich Berko - Lucas Roeser (Dynamo Dresden)
 Sami Allagui - Richard Neudecker (Sankt Pauli)
 Dominick Drexler - Rafael Czichos (Holstein Kiel)
 Sebastian Polter - Akaki Gogia (Union Berlin)
 Tobias Werner - Federico Palacios (Nuremberg)
 Christian Tiffert - Malcolm Cacutalua (Erzgebirge Aue)
 Moritz Stoppelkamp - Nico Klotz (Duisburg)
 Hanno Behrens - Federico Palacios (Nuremberg)
 Takashi Usami - Håvard Nielsen (Dusseldorf)
 Florian Hartherz - Patrick Weihrauch (Bielefeld)
 Dominick Kumbela - Philipp Hofmann (Braunschweig)
 Nejmeddin Daghfous - Richard Sukuta-Pasu (Sandhausen)
 Jerome Kiesewetter - Marcel Sobottka (Dusseldorf)
 Marco Gruettner - Sargis Adamyan (Jahn Regensburg)
 Dominic Peitz - Marvin Ducksch (Holstein Kiel)
 Hamit Altintop - Tobias Kempe (Darmstadt)
 Marc Lais - Albion Vrenezi (Jahn Regensburg)
 Lukas Hinterseer - Anthony Losilla (Bochum)
 Enver Cenk Sahin - Jan-Marc Schneider (Sankt Pauli)
 Mikael Ishak - Enrico Valentini (Nuremberg)
 Sargis Adamyan - Benedikt Gimber (Jahn Regensburg)
 Dario Lezcano - Alfredo Morales (Ingolstadt)
 Julian Derstroff - Maximilian Jansen (Sandhausen)
 Rico Benatelli - Marco Hartmann (Dynamo Dresden)
 Tobias Werner - Georg Margreitter (Nuremberg)
 Bernd Nehrig - Christopher Buchtmann (Sankt Pauli)
 Nik Omladic - Serdar Dursun (Greuther Furth)
 Robert Leipertz - Thomas Pledl (Ingolstadt)
 Benito Raman - Davor Lovren (Dusseldorf)
 Niklas Hoheneder - Dominick Drexler (Holstein Kiel)
 Marco Gruettner - Albion Vrenezi (Jahn Regensburg)
 Kingsley Onuegbu - Cauly Oliveira Souza (Duisburg)
 Genki Haraguchi - Lukas Schmitz (Dusseldorf)
 Benito Raman - Jean Zimmer (Dusseldorf)
 Fabian Klos - Keanu Staude (Bielefeld)
 Enrico Valentini - Kevin Möhwald (Nuremberg)
 Enrico Valentini - Patrick Erras (Nuremberg)
 Philipp Klingmann - Denis Linsmayer (Sandhausen)
 Sebastian Nachreiner - Sargis Adamyan (Jahn Regensburg)
 Marc Schnatterer - Marcel Titsch-Rivero (Heidenheim)
 Marvin Knoll - Jonas Nietfeld (Jahn Regensburg)
 Marc Schnatterer - Denis Thomalla (Heidenheim)
 Edgar Salli - Kevin Möhwald (Nuremberg)
 Rouwen Hennings - Kaan Ayhan (Dusseldorf)
 Waldemar Sobota - Luca Zander (Sankt Pauli)
 Waldemar Sobota - Richard Neudecker (Sankt Pauli)
 Enrico Valentini - Ewerton (Nuremberg)
 Alfredo Morales - Thomas Pledl (Ingolstadt)
 Philip Heise - Lucas Roeser (Dynamo Dresden)
 Ridge Munsy - Cebio Soukou (Erzgebirge Aue)
 Christian Tiffert - Ridge Munsy (Erzgebirge Aue)
 Pascal Koepke - Calogero Rizzuto (Erzgebirge Aue)
 Sami Allagui - Mats Møller Dæhli (Sankt Pauli)
 Johannes van den Bergh - Kingsley Schindler (Holstein Kiel)
 Ridge Munsy - Dimitrij Nazarov (Erzgebirge Aue)
 Christopher Trimmel - Marvin Friedrich (Union Berlin)
 Lukas Hinterseer - Thomas Eisfeld (Bochum)
 Philipp Riese - Pascal Koepke (Erzgebirge Aue)
 Rúrik Gislason - Tim Knipping (Sandhausen)
 Konstantin Kerschbaumer - Brian Behrendt (Bielefeld)
 Roberto Hilbert - Maximilian Wittek (Greuther Furth)
 Sebastian Ernst - Khaled Narey (Greuther Furth)
 Almog Cohen - Sonny Kittel (Ingolstadt)
 Sonny Kittel - Tobias Schroeck (Ingolstadt)
 Almog Cohen - Thomas Pledl (Ingolstadt)
 Stipe Vucur - Osayamen Osawe (Kaiserslautern)
 Benjamin Kessel - Leon Guwara (Kaiserslautern)
 John Verhoek - Maximilian Thiel (Heidenheim)
 Stanislav Iljutcenko - Gerrit Nauber (Duisburg)
 Tim Hoogland - Thomas Eisfeld (Bochum)
 John Verhoek - Kevin Mueller (Heidenheim)
 Stefan Kulovits - Philipp Foerster (Sandhausen)
 Patrick Herrmann - Marvin Ducksch (Holstein Kiel)
 Nejmeddin Daghfous - Philipp Foerster (Sandhausen)
 Kevin Kraus - Kevin Lankford (Heidenheim)
 Richard Sukuta-Pasu - Denis Linsmayer (Sandhausen)
 Philipp Hosiner - Kenny Prince Redondo (Union Berlin)
 Johannes Flum - Dimitrios Diamantakos (Sankt Pauli)
 Sargis Adamyan - Jan George (Jahn Regensburg)
 Benjamin Kessel - Stipe Vucur (Kaiserslautern)
 Patrick Fabian - Lukas Hinterseer (Bochum)
 Arne Feick - Nikola Dovedan (Heidenheim)
 Aziz Bouhaddouz - Christopher Buchtmann (Sankt Pauli)
 Hanno Behrens - Tim Leibold (Nuremberg)
 Haris Duljevic - Moussa Koné (Dynamo Dresden)
 Sonny Kittel - Stefan Kutschke (Ingolstadt)
 Halil Altintop - Sebastian Andersson (Kaiserslautern)
 Sebastian Andersson - Lukas Spalvis (Kaiserslautern)
 Tobias Levels - Robert Leipertz (Ingolstadt)
 Mirko Boland - Frederik Tingager (Braunschweig)
 Halil Altintop - Lukas Spalvis (Kaiserslautern)
 Marvin Ducksch - David Kinsombi (Holstein Kiel)
 Tobias Kempe - Fabian Holland (Darmstadt)
 Steven Skrzybski - Grischa Prömel (Union Berlin)
 Dominick Drexler - Aaron Seydel (Holstein Kiel)
 Maximilian Wittek - Khaled Narey (Greuther Furth)
 Takashi Usami - André Hoffmann (Dusseldorf)
 Rúrik Gislason - Richard Sukuta-Pasu (Sandhausen)
 Rafael Czichos - Aaron Seydel (Holstein Kiel)
 Christoffer Nyman - Quirin Moll (Braunschweig)
 Christopher Avevor - Richard Neudecker (Sankt Pauli)
 Korbinian Vollmann - Philipp Foerster (Sandhausen)
 Dominick Kumbela - Hendrick Zuck (Braunschweig)
 Marc Torrejón - Kristian Pedersen (Union Berlin)
 Richard Sukuta-Pasu - Eroll Zejnullahu (Sandhausen)
 Stipe Vucur - Leon Guwara (Kaiserslautern)
 Marvin Ducksch - Aaron Seydel (Holstein Kiel)
 Kevin Kraus - Nikola Dovedan (Heidenheim)
 Jürgen Gjasula - Sebastian Ernst (Greuther Furth)
 Niklas Kreuzer - Lucas Roeser (Dynamo Dresden)
 Steven Lewerenz - Manuel Janzer (Holstein Kiel)
 Adam Bodzek - Niko Giesselmann (Dusseldorf)
 Rouwen Hennings - Marcel Sobottka (Dusseldorf)
 Takashi Usami - Davor Lovren (Dusseldorf)
 Manuel Stiefler - Denis Linsmayer (Sandhausen)
 Rúrik Gislason - Philipp Foerster (Sandhausen)
 Philipp Hosiner - Steven Skrzybski (Union Berlin)
 Sidney Sam - Lukas Hinterseer (Bochum)
 Stefano Celozzi - Lukas Hinterseer (Bochum)
 Nejmeddin Daghfous - Sahin Aygunes (Sandhausen)
 Marc Lais - Joshua Mees (Jahn Regensburg)
 Aziz Bouhaddouz - Enver Cenk Sahin (Sankt Pauli)
 Takashi Usami - Marcel Sobottka (Dusseldorf)
 Kevin Möhwald - Sebastian Kerk (Nuremberg)
 Robert Tesche - Kevin Stöger (Bochum)
 Jannik Mueller - Moussa Koné (Dynamo Dresden)
 Mario Maloca - Maximilian Wittek (Greuther Furth)
 Julian Boerner - Keanu Staude (Bielefeld)
 Hanno Behrens - Sebastian Kerk (Nuremberg)
 Dan-Patrick Poggenberg - Ahmet Engin (Duisburg)
 Erich Berko - Marco Hartmann (Dynamo Dresden)
 Rouwen Hennings - Jean Zimmer (Dusseldorf)
 Konstantin Kerschbaumer - Keanu Staude (Bielefeld)
 Lucas Hoeler - Maximilian Jansen (Sandhausen)
 Moritz Stoppelkamp - Kingsley Onuegbu (Duisburg)
 Johannes Flum - Sami Allagui (Sankt Pauli)
 Marvin Matip - Alfredo Morales (Ingolstadt)
 Marcel Gaus - Sonny Kittel (Ingolstadt)
 Sebastian Andersson - Joel Abu Hanna (Kaiserslautern)
 Patrick Herrmann - Kingsley Schindler (Holstein Kiel)
 Peniel Kokou Mlapa - Haris Duljevic (Dynamo Dresden)
 Sonny Kittel - Max Christiansen (Ingolstadt)
 Georg Margreitter - Kevin Möhwald (Nuremberg)
 Genki Haraguchi - André Hoffmann (Dusseldorf)
 Dimitrij Nazarov - Pascal Koepke (Erzgebirge Aue)
 Sebastian Andersson - Manfred Osei Kwadwo (Kaiserslautern)
 Soeren Bertram - Dimitrij Nazarov (Erzgebirge Aue)
 Dominic Peitz - Rafael Czichos (Holstein Kiel)
 Sebastian Andersson - Gino Fechner (Kaiserslautern)
 Peniel Kokou Mlapa - Jannik Mueller (Dynamo Dresden)
 Marc Schnatterer - Mathias Wittek (Heidenheim)
 Akaki Gogia - Peter Kurzweg (Union Berlin)
 Oliver Fink - Emir Kujovic (Dusseldorf)
 Aytac Sulu - Felix Platte (Darmstadt)
 Oezkan Yildirim - Maximilian Sauer (Braunschweig)
 Christopher Trimmel - Akaki Gogia (Union Berlin)
 Dennis Kempe - Mario Kvesic (Erzgebirge Aue)
 Simon Hedlund - Grischa Prömel (Union Berlin)
 Levent Aycicek - Maximilian Wittek (Greuther Furth)
 Cedric Teuchert - Eduard Loewen (Nuremberg)
 Hanno Behrens - Edgar Salli (Nuremberg)
 Arne Feick - Marnon Busch (Heidenheim)
 Roberto Hilbert - Khaled Narey (Greuther Furth)
 Marvin Ducksch - Alexander Muehling (Holstein Kiel)
 Akaki Gogia - Marcel Hartel (Union Berlin)
 Albert Bunjaku - Mario Kvesic (Erzgebirge Aue)
 Patrick Banggaard - Yannick Stark (Darmstadt)
 Daniel Steininger - David Raum (Greuther Furth)
 Marco Gruettner - Jonas Nietfeld (Jahn Regensburg)
 Philip Heise - Erich Berko (Dynamo Dresden)
 Tobias Kempe - Terrence Boyd (Darmstadt)
 Fabian Mueller - Sascha Horvath (Dynamo Dresden)
 Marco Caligiuri - Tolcay Cigerci (Greuther Furth)
 Nils Teixeira - Fabian Klos (Bielefeld)
 Aytac Sulu - Immanuel Höhn (Darmstadt)
 Dario Lezcano - Marcel Gaus (Ingolstadt)
 Johannes Flum - Richard Neudecker (Sankt Pauli)
 Soeren Brandy - Manuel Prietl (Bielefeld)
 Artur Sobiech - Sandro Sirigu (Darmstadt)
 Kingsley Onuegbu - Simon Brandstetter (Duisburg)
 Artur Sobiech - Kevin Großkreutz (Darmstadt)
 Dario Lezcano - Sonny Kittel (Ingolstadt)
 Dario Lezcano - Tobias Schroeck (Ingolstadt)
 Robbie Kruse - Dimitrios Diamantakos (Bochum)
 Takashi Usami - Niko Giesselmann (Dusseldorf)
 Patrick Erras - Eduard Loewen (Nuremberg)
 Nikola Dovedan - Robert Glatzel (Heidenheim)
 Anthony Losilla - Dimitrios Diamantakos (Bochum)
 Edgar Salli - Cedric Teuchert (Nuremberg)
 Marvin Matip - Hauke Wahl (Ingolstadt)
 Moritz Stoppelkamp - Stanislav Iljutcenko (Duisburg)
 Onel Hernandez - Salim Khelifi (Braunschweig)
 Philip Heise - Haris Duljevic (Dynamo Dresden)
 Enver Cenk Sahin - Jeremy Dudziak (Sankt Pauli)
 Rouwen Hennings - André Hoffmann (Dusseldorf)
 Ihlas Bebou - Jean Zimmer (Dusseldorf)
 Hanno Behrens - Cedric Teuchert (Nuremberg)
 Felix Bastians - Kevin Stöger (Bochum)
 Mikael Ishak - Cedric Teuchert (Nuremberg)
 Takashi Usami - Kaan Ayhan (Dusseldorf)
 Philipp Hofmann - Tolcay Cigerci (Greuther Furth)
 Ken Reichel - Joseph Baffo (Braunschweig)
 Christoffer Nyman - Onel Hernandez (Braunschweig)
 Philipp Klingmann - Leart Paqarada (Sandhausen)
 Marc Schnatterer - Nikola Dovedan (Heidenheim)
 Artur Sobiech - Felix Platte (Darmstadt)
 Brian Behrendt - Patrick Weihrauch (Bielefeld)
 Dominick Kumbela - Quirin Moll (Braunschweig)
 Marc Schnatterer - Ben Halloran (Heidenheim)
 Fabian Schnellhardt - Dustin Bomheuer (Duisburg)
 Cedric Teuchert - Patrick Erras (Nuremberg)
 Mikael Ishak - Ondřej Petrák (Nuremberg)
 Marco Gruettner - Marc Lais (Jahn Regensburg)
 Jan Hochscheidt - Salim Khelifi (Braunschweig)
 Marvin Knoll - Joshua Mees (Jahn Regensburg)
 Christian Tiffert - Clemens Fandrich (Erzgebirge Aue)
 Felix Bastians - Vitaly Janelt (Bochum)
 Maximilian Wittek - David Raum (Greuther Furth)
 Andreas Voglsammer - Stefan Ortega (Bielefeld)
 Marco Gruettner - Alexander Nandzik (Jahn Regensburg)
 Lukas Schmitz - Ihlas Bebou (Dusseldorf)
 Stanislav Iljutcenko - Cauly Oliveira Souza (Duisburg)
 Sonny Kittel - Alfredo Morales (Ingolstadt)
 Sami Allagui - Daniel Buballa (Sankt Pauli)
 Florian Ballas - Lucas Roeser (Dynamo Dresden)
 Daniel Halfar - Stipe Vucur (Kaiserslautern)
 Marcel Titsch-Rivero - Robert Glatzel (Heidenheim)
 Kristian Pedersen - Grischa Prömel (Union Berlin)
 Tim Kister - Tim Knipping (Sandhausen)
 Julian Green - David Raum (Greuther Furth)
 Tim Knipping - Leart Paqarada (Sandhausen)
 Marco Gruettner - Marvin Knoll (Jahn Regensburg)
 Rico Benatelli - Niklas Hauptman (Dynamo Dresden)
 Haris Duljevic - Lucas Roeser (Dynamo Dresden)
 Sebastian Polter - Simon Hedlund (Union Berlin)
 Lukas Hinterseer - Johannes Wurtz (Bochum)
 Jürgen Gjasula - Richard Magyar (Greuther Furth)
 Christopher Buchtmann - Jeremy Dudziak (Sankt Pauli)
 Hendrick Zuck - Suleiman Abdullahi (Braunschweig)
 Sebastian Polter - Toni Leistner (Union Berlin)
 Moritz Stoppelkamp - Cauly Oliveira Souza (Duisburg)
 Haris Duljevic - Rico Benatelli (Dynamo Dresden)
 Lucas Roeser - Niklas Hauptman (Dynamo Dresden)
 Philip Heise - Marco Hartmann (Dynamo Dresden)
 Konstantin Kerschbaumer - Leandro Putaro (Bielefeld)
 Mathias Wittek - Timo Beermann (Heidenheim)
 Florian Dick - Fabian Klos (Bielefeld)
 Christian Tiffert - Dimitrij Nazarov (Erzgebirge Aue)
 Andreas Voglsammer - Florian Hartherz (Bielefeld)
 Johannes Flum - Lasse Sobiech (Sankt Pauli)
 Sami Allagui - Christopher Buchtmann (Sankt Pauli)
 Sebastian Kerk - Cedric Teuchert (Nuremberg)
 Sebastian Griesbeck - Robert Glatzel (Heidenheim)
 Christopher Trimmel - Toni Leistner (Union Berlin)
 Gustav Valsvik - Salim Khelifi (Braunschweig)
 Kevin Großkreutz - Marvin Mehlem (Darmstadt)
 Marco Caligiuri - Manuel Torres (Greuther Furth)
 Sebastian Stolze - Sargis Adamyan (Jahn Regensburg)
 Richard Magyar - Tolcay Cigerci (Greuther Furth)
 Mario Maloca - Serdar Dursun (Greuther Furth)
 Richard Sukuta-Pasu - Sahin Aygunes (Sandhausen)
 Julian Boerner - Konstantin Kerschbaumer (Bielefeld)
 Jan George - Albion Vrenezi (Jahn Regensburg)
 Jeremy Dudziak - Jan-Marc Schneider (Sankt Pauli)
 Jeremy Dudziak - Luca Zander (Sankt Pauli)
 Damir Kreilach - Sebastian Polter (Union Berlin)
 Sebastian Stolze - Andreas Geipl (Jahn Regensburg)
 Sebastian Stolze - Alexander Nandzik (Jahn Regensburg)
 Fabian Holland - Felix Platte (Darmstadt)
 Markus Steinhoefer - Wilson Kamavuaka (Darmstadt)
 Patrick Schoenfeld - Suleiman Abdullahi (Braunschweig)
 Marco Caligiuri - Maximilian Wittek (Greuther Furth)
 Markus Steinhoefer - Terrence Boyd (Darmstadt)
 Richard Sukuta-Pasu - Maximilian Jansen (Sandhausen)
 Lukas Hinterseer - Vitaly Janelt (Bochum)
 Arne Feick - John Verhoek (Heidenheim)
 Marco Gruettner - Andreas Geipl (Jahn Regensburg)
 Dominic Peitz - Alexander Muehling (Holstein Kiel)
 Steven Skrzybski - Akaki Gogia (Union Berlin)
 Nejmeddin Daghfous - Lucas Hoeler (Sandhausen)
 Jean Zimmer - Florian Neuhaus (Dusseldorf)
 Marvin Ducksch - Christopher Lenz (Holstein Kiel)
 Asger Soerensen - Joshua Mees (Jahn Regensburg)
 Dominik Schmidt - Christopher Lenz (Holstein Kiel)
 Nejmeddin Daghfous - Haji Wright (Sandhausen)
 Thomas Pledl - Stefan Kutschke (Ingolstadt)
 Richard Sukuta-Pasu - Lucas Hoeler (Sandhausen)
 Kevin Möhwald - Cedric Teuchert (Nuremberg)
 Lucas Hoeler - Philipp Foerster (Sandhausen)

Table by team

Bielefeld
 1.Andreas Voglsammer - Patrick Weihrauch
 Fabian Klos - Andreas Voglsammer
 3.Tom Schuetz - Julian Boerner
 Andreas Voglsammer - Konstantin Kerschbaumer
 5.Fabian Klos - Konstantin Kerschbaumer
 Konstantin Kerschbaumer - Manuel Prietl
 Konstantin Kerschbaumer - Patrick Weihrauch
 8.Nils Teixeira - Fabian Klos
 Soeren Brandy - Manuel Prietl
 Brian Behrendt - Patrick Weihrauch
 Julian Boerner - Konstantin Kerschbaumer
 Andreas Voglsammer - Stefan Ortega
 Konstantin Kerschbaumer - Leandro Putaro
 Andreas Voglsammer - Florian Hartherz
 Florian Dick - Fabian Klos
 Fabian Klos - Keanu Staude
 Fabian Klos - Florian Hartherz
 Florian Hartherz - Patrick Weihrauch
 Julian Boerner - Keanu Staude
 Konstantin Kerschbaumer - Brian Behrendt
 Konstantin Kerschbaumer - Keanu Staude
Bochum
 1.Robbie Kruse - Lukas Hinterseer
 Robbie Kruse - Kevin Stöger
 3.Lukas Hinterseer - Kevin Stöger
 Anthony Losilla - Kevin Stöger
 5.Robbie Kruse - Dimitrios Diamantakos
 Anthony Losilla - Dimitrios Diamantakos
 Felix Bastians - Kevin Stöger
 Lukas Hinterseer - Vitaly Janelt
 Felix Bastians - Vitaly Janelt
 Lukas Hinterseer - Johannes Wurtz
 Lukas Hinterseer - Anthony Losilla
 Danilo Soares - Jannik Bandowski
 Robert Tesche - Kevin Stöger
 Sidney Sam - Lukas Hinterseer
 Stefano Celozzi - Lukas Hinterseer
 Tim Hoogland - Thomas Eisfeld
 Lukas Hinterseer - Thomas Eisfeld
 Patrick Fabian - Lukas Hinterseer
Braunschweig
 1.Christoffer Nyman - Suleiman Abdullahi
 2.Ken Reichel - Jan Hochscheidt
 Suleiman Abdullahi - Steve Breitkreuz
 Mirko Boland - Salim Khelifi
 Christoffer Nyman - Salim Khelifi
 Jan Hochscheidt - Philipp Hofmann
 Jan Hochscheidt - Suleiman Abdullahi
 8.Christoffer Nyman - Onel Hernandez
 Dominick Kumbela - Quirin Moll
 Ken Reichel - Joseph Baffo
 Onel Hernandez - Salim Khelifi
 Oezkan Yildirim - Maximilian Sauer
 Gustav Valsvik - Salim Khelifi
 Patrick Schoenfeld - Suleiman Abdullahi
 Jan Hochscheidt - Salim Khelifi
 Hendrick Zuck - Suleiman Abdullahi
 Onur Bulut - Suleiman Abdullahi
 Dominick Kumbela - Philipp Hofmann
 Christoffer Nyman - Quirin Moll
 Dominick Kumbela - Hendrick Zuck
 Mirko Boland - Frederik Tingager
Darmstadt
 1.Aytac Sulu - Tobias Kempe
 2.Wilson Kamavuaka - Terrence Boyd
 Ji Dong-Won - Joevin Jones
 Tobias Kempe - Joevin Jones
 5.Aytac Sulu - Immanuel Höhn
 Artur Sobiech - Kevin Großkreutz
 Artur Sobiech - Sandro Sirigu
 Artur Sobiech - Felix Platte
 Patrick Banggaard - Yannick Stark
 Tobias Kempe - Terrence Boyd
 Aytac Sulu - Felix Platte
 Fabian Holland - Felix Platte
 Kevin Großkreutz - Marvin Mehlem
 Markus Steinhoefer - Wilson Kamavuaka
 Markus Steinhoefer - Terrence Boyd
 Hamit Altintop - Tobias Kempe
 Joevin Jones - Felix Platte
 Artur Sobiech - Wilson Kamavuaka
 Romain Bregerie - Aytac Sulu
 Tobias Kempe - Fabian Holland
Duisburg
 1.Moritz Stoppelkamp - Boris Tashchy
 2.Stanislav Iljutcenko - Ahmet Engin
 3.Boris Tashchy - Cauly Oliveira Souza
 Kevin Wolze - Stanislav Iljutcenko
 Boris Tashchy - Stanislav Iljutcenko
 6.Moritz Stoppelkamp - Stanislav Iljutcenko
 Kingsley Onuegbu - Simon Brandstetter
 Fabian Schnellhardt - Dustin Bomheuer
 Moritz Stoppelkamp - Kingsley Onuegbu
 Stanislav Iljutcenko - Cauly Oliveira Souza
 Moritz Stoppelkamp - Cauly Oliveira Souza
 Kingsley Onuegbu - Cauly Oliveira Souza
 Stanislav Iljutcenko - Lukas Froede
 Tim Albutat - Ahmet Engin
 Moritz Stoppelkamp - Nico Klotz
 Dan-Patrick Poggenberg - Ahmet Engin
 Stanislav Iljutcenko - Gerrit Nauber
Dusseldorf
 1.Rouwen Hennings - Benito Raman
 2.Rouwen Hennings - Oliver Fink
 3.Rouwen Hennings - Håvard Nielsen
 Lukas Schmitz - Florian Neuhaus
 Takashi Usami - Benito Raman
 6.Takashi Usami - Niko Giesselmann
 Rouwen Hennings - André Hoffmann
 Ihlas Bebou - Jean Zimmer
 Takashi Usami - Kaan Ayhan
 Genki Haraguchi - André Hoffmann
 Oliver Fink - Emir Kujovic
 Jean Zimmer - Florian Neuhaus
 Lukas Schmitz - Ihlas Bebou
 Benito Raman - Davor Lovren
 Benito Raman - Jean Zimmer
 Genki Haraguchi - Lukas Schmitz
 Rouwen Hennings - Kaan Ayhan
 Takashi Usami - Florian Neuhaus
 Niko Giesselmann - Florian Neuhaus
 Takashi Usami - Håvard Nielsen
 Jerome Kiesewetter - Marcel Sobottka
 Rouwen Hennings - Marcel Sobottka
 Adam Bodzek - Niko Giesselmann
 Takashi Usami - André Hoffmann
 Takashi Usami - Davor Lovren
 Rouwen Hennings - Jean Zimmer
 Takashi Usami - Marcel Sobottka
Dynamo Dresden
 1.Philip Heise - Florian Ballas
 Manuel Konrad - Niklas Kreuzer
 Lucas Roeser - Moussa Koné
 4.Philip Heise - Haris Duljevic
 Peniel Kokou Mlapa - Jannik Mueller
 Peniel Kokou Mlapa - Haris Duljevic
 Philip Heise - Erich Berko
 Fabian Mueller - Sascha Horvath
 Florian Ballas - Lucas Roeser
 Philip Heise - Marco Hartmann
 Lucas Roeser - Niklas Hauptman
 Haris Duljevic - Rico Benatelli
 Haris Duljevic - Lucas Roeser
 Rico Benatelli - Niklas Hauptman
 Rico Benatelli - Marco Hartmann
 Philip Heise - Lucas Roeser
 Philip Heise - Moussa Koné
 Erich Berko - Lucas Roeser
 Niklas Kreuzer - Lucas Roeser
 Jannik Mueller - Moussa Koné
 Erich Berko - Marco Hartmann
 Haris Duljevic - Moussa Koné
Erzgebirge Aue
 1.Soeren Bertram - Pascal Koepke
 Christian Tiffert - Pascal Koepke
 3.Dimitrij Nazarov - Cebio Soukou
 Dennis Kempe - Pascal Koepke
 Clemens Fandrich - Pascal Koepke
 6.Dennis Kempe - Mario Kvesic
 Dimitrij Nazarov - Pascal Koepke
 Soeren Bertram - Dimitrij Nazarov
 Albert Bunjaku - Mario Kvesic
 Christian Tiffert - Clemens Fandrich
 Christian Tiffert - Dimitrij Nazarov
 Ridge Munsy - Cebio Soukou
 Pascal Koepke - Calogero Rizzuto
 Christian Tiffert - Ridge Munsy
 Dennis Kempe - Malcolm Cacutalua
 Christian Tiffert - Malcolm Cacutalua
 Ridge Munsy - Dimitrij Nazarov
 Philipp Riese - Pascal Koepke
Greuther Furth
 1.Serdar Dursun - Tolcay Cigerci
 Khaled Narey - Patrick Sontheimer
 Julian Green - Khaled Narey
 4.Marco Caligiuri - Tolcay Cigerci
 Philipp Hofmann - Tolcay Cigerci
 Daniel Steininger - David Raum
 Roberto Hilbert - Khaled Narey
 Levent Aycicek - Maximilian Wittek
 Marco Caligiuri - Manuel Torres
 Mario Maloca - Serdar Dursun
 Richard Magyar - Tolcay Cigerci
 Marco Caligiuri - Maximilian Wittek
 Julian Green - David Raum
 Maximilian Wittek - David Raum
 Jürgen Gjasula - Richard Magyar
 Nik Omladic - Serdar Dursun
 Jürgen Gjasula - Sebastian Ernst
 Maximilian Wittek - Khaled Narey
 Mario Maloca - Maximilian Wittek
 Sebastian Ernst - Khaled Narey
 Roberto Hilbert - Maximilian Wittek
Heidenheim
 1.Marc Schnatterer - John Verhoek
 2.Maximilian Thiel - Robert Glatzel
 Marc Schnatterer - Maximilian Thiel
 John Verhoek - Marcel Titsch-Rivero
 Mathias Wittek - Nikola Dovedan
 Marc Schnatterer - Arne Feick
 Maximilian Thiel - Nikola Dovedan
 8.Nikola Dovedan - Robert Glatzel
 Marc Schnatterer - Nikola Dovedan
 Marc Schnatterer - Ben Halloran
 Marc Schnatterer - Mathias Wittek
 Arne Feick - Marnon Busch
 Sebastian Griesbeck - Robert Glatzel
 Arne Feick - John Verhoek
 Marcel Titsch-Rivero - Robert Glatzel
 Mathias Wittek - Timo Beermann
 Marc Schnatterer - Marcel Titsch-Rivero
 Marc Schnatterer - Denis Thomalla
 Marc Schnatterer - Timo Beermann
 Kevin Kraus - Nikola Dovedan
 John Verhoek - Maximilian Thiel
 John Verhoek - Kevin Mueller
 Kevin Kraus - Kevin Lankford
 Arne Feick - Nikola Dovedan
Holstein Kiel
 1.Steven Lewerenz - Marvin Ducksch
 2.Dominick Drexler - Kingsley Schindler
 Dominick Drexler - Steven Lewerenz
 Tom Weilandt - Marvin Ducksch
 5.David Kinsombi - Kingsley Schindler
 Dominick Drexler - Marvin Ducksch
 Dominick Drexler - Alexander Muehling
 8.Dominic Peitz - Rafael Czichos
 Patrick Herrmann - Kingsley Schindler
 Marvin Ducksch - Alexander Muehling
 Dominik Schmidt - Christopher Lenz
 Marvin Ducksch - Christopher Lenz
 Dominic Peitz - Alexander Muehling
 Niklas Hoheneder - Dominick Drexler
 Dominic Peitz - Marvin Ducksch
 Rafael Czichos - David Kinsombi
 Dominick Drexler - Rafael Czichos
 Johannes van den Bergh - Kingsley Schindler
 Marvin Ducksch - Aaron Seydel
 Steven Lewerenz - Manuel Janzer
 Rafael Czichos - Aaron Seydel
 Dominick Drexler - Aaron Seydel
 Patrick Herrmann - Marvin Ducksch
 Marvin Ducksch - David Kinsombi
Ingolstadt
 1.Sonny Kittel - Thomas Pledl
 2.Marvin Matip - Sonny Kittel
 Sonny Kittel - Hauke Wahl
 Sonny Kittel - Robert Leipertz
 5.Dario Lezcano - Tobias Schroeck
 Marvin Matip - Hauke Wahl
 Dario Lezcano - Marcel Gaus
 Dario Lezcano - Sonny Kittel
 Sonny Kittel - Max Christiansen
 Marvin Matip - Alfredo Morales
 Marcel Gaus - Sonny Kittel
 Thomas Pledl - Stefan Kutschke
 Sonny Kittel - Alfredo Morales
 Robert Leipertz - Thomas Pledl
 Dario Lezcano - Alfredo Morales
 Alfredo Morales - Thomas Pledl
 Patrick Ebert - Alfredo Morales
 Almog Cohen - Thomas Pledl
 Sonny Kittel - Tobias Schroeck
 Almog Cohen - Sonny Kittel
 Sonny Kittel - Stefan Kutschke
 Tobias Levels - Robert Leipertz
Jahn Regensburg
 1.Marco Gruettner - Jan George
 Marco Gruettner - Sebastian Stolze
 3.Jonas Nietfeld - Sargis Adamyan
 Jan George - Joshua Mees
 Jonas Nietfeld - Jan George
 Marco Gruettner - Joshua Mees
 7.Marco Gruettner - Jonas Nietfeld
 Jan George - Albion Vrenezi
 Sebastian Stolze - Alexander Nandzik
 Sebastian Stolze - Andreas Geipl
 Sebastian Stolze - Sargis Adamyan
 Asger Soerensen - Joshua Mees
 Marco Gruettner - Andreas Geipl
 Marvin Knoll - Joshua Mees
 Marco Gruettner - Marc Lais
 Marco Gruettner - Alexander Nandzik
 Marco Gruettner - Marvin Knoll
 Marco Gruettner - Albion Vrenezi
 Marc Lais - Albion Vrenezi
 Sargis Adamyan - Benedikt Gimber
 Sebastian Nachreiner - Sargis Adamyan
 Marvin Knoll - Jonas Nietfeld
 Marc Lais - Jan George
 Marco Gruettner - Sargis Adamyan
 Marco Gruettner - Benedikt Gimber
 Jonas Nietfeld - Benedikt Saller
 Marc Lais - Joshua Mees
 Sargis Adamyan - Jan George
Kaiserslautern
 1.Lukas Spalvis - Brandon Borrello
 Benjamin Kessel - Sebastian Andersson
 Sebastian Andersson - Philipp Mwene
 Sebastian Andersson - Brandon Borrello
 Osayamen Osawe - Brandon Borrello
 6.Sebastian Andersson - Manfred Osei Kwadwo
 Sebastian Andersson - Gino Fechner
 Sebastian Andersson - Joel Abu Hanna
 Daniel Halfar - Stipe Vucur
 Sebastian Andersson - Lukas Spalvis
 Osayamen Osawe - Lukas Spalvis
 Daniel Halfar - Philipp Mwene
 Benjamin Kessel - Brandon Borrello
 Stipe Vucur - Leon Guwara
 Benjamin Kessel - Leon Guwara
 Stipe Vucur - Osayamen Osawe
 Halil Altintop - Sebastian Andersson
 Halil Altintop - Lukas Spalvis
 Benjamin Kessel - Stipe Vucur
Nuremberg
 1.Hanno Behrens - Mikael Ishak
 2.Hanno Behrens - Enrico Valentini
 Tobias Werner - Mikael Ishak
 Mikael Ishak - Tim Leibold
 5.Georg Margreitter - Enrico Valentini
 Kevin Möhwald - Federico Palacios
 Mikael Ishak - Eduard Loewen
 8.Patrick Erras - Eduard Loewen
 Edgar Salli - Cedric Teuchert
 Hanno Behrens - Cedric Teuchert
 Mikael Ishak - Cedric Teuchert
 Georg Margreitter - Kevin Möhwald
 Cedric Teuchert - Patrick Erras
 Hanno Behrens - Edgar Salli
 Cedric Teuchert - Eduard Loewen
 Sebastian Kerk - Cedric Teuchert
 Kevin Möhwald - Cedric Teuchert
 Mikael Ishak - Ondřej Petrák
 Tobias Werner - Georg Margreitter
 Mikael Ishak - Enrico Valentini
 Enrico Valentini - Kevin Möhwald
 Enrico Valentini - Ewerton
 Enrico Valentini - Patrick Erras
 Edgar Salli - Kevin Möhwald
 Hanno Behrens - Federico Palacios
 Tobias Werner - Federico Palacios
 Hanno Behrens - Sebastian Kerk
 Kevin Möhwald - Sebastian Kerk
 Hanno Behrens - Tim Leibold
Sandhausen
 1.Philipp Klingmann - Lucas Hoeler
 2.Philipp Klingmann - Leart Paqarada
 Richard Sukuta-Pasu - Sahin Aygunes
 Lucas Hoeler - Maximilian Jansen
 Nejmeddin Daghfous - Haji Wright
 Lucas Hoeler - Philipp Foerster
 Richard Sukuta-Pasu - Lucas Hoeler
 Nejmeddin Daghfous - Lucas Hoeler
 Richard Sukuta-Pasu - Maximilian Jansen
 Tim Kister - Tim Knipping
 Tim Knipping - Leart Paqarada
 Julian Derstroff - Maximilian Jansen
 Philipp Klingmann - Denis Linsmayer
 Andrew Wooten - Eroll Zejnullahu
 Nejmeddin Daghfous - Richard Sukuta-Pasu
 Richard Sukuta-Pasu - Eroll Zejnullahu
 Rúrik Gislason - Richard Sukuta-Pasu
 Korbinian Vollmann - Philipp Foerster
 Manuel Stiefler - Denis Linsmayer
 Rúrik Gislason - Philipp Foerster
 Nejmeddin Daghfous - Sahin Aygunes
 Stefan Kulovits - Philipp Foerster
 Rúrik Gislason - Tim Knipping
 Nejmeddin Daghfous - Philipp Foerster
 Richard Sukuta-Pasu - Denis Linsmayer
Sankt Pauli
 1.Christopher Buchtmann - Enver Cenk Sahin
 Aziz Bouhaddouz - Richard Neudecker
 3.Johannes Flum - Richard Neudecker
 Enver Cenk Sahin - Jeremy Dudziak
 Johannes Flum - Sami Allagui
 Jeremy Dudziak - Jan-Marc Schneider
 Jeremy Dudziak - Luca Zander
 Sami Allagui - Christopher Buchtmann
 Johannes Flum - Lasse Sobiech
 Sami Allagui - Daniel Buballa
 Christopher Buchtmann - Jeremy Dudziak
 Bernd Nehrig - Christopher Buchtmann
 Enver Cenk Sahin - Jan-Marc Schneider
 Waldemar Sobota - Richard Neudecker
 Sami Allagui - Mats Møller Dæhli
 Waldemar Sobota - Luca Zander
 Aziz Bouhaddouz - Daniel Buballa
 Sami Allagui - Richard Neudecker
 Christopher Avevor - Richard Neudecker
 Aziz Bouhaddouz - Enver Cenk Sahin
 Aziz Bouhaddouz - Christopher Buchtmann
 Johannes Flum - Dimitrios Diamantakos
Union Berlin
 1.Steven Skrzybski - Simon Hedlund
 Sebastian Polter - Marcel Hartel
 3.Christopher Trimmel - Sebastian Polter
 Damir Kreilach - Steven Skrzybski
 Christopher Trimmel - Steven Skrzybski
 Damir Kreilach - Christopher Trimmel
 Sebastian Polter - Kristian Pedersen
 Sebastian Polter - Steven Skrzybski
 9.Akaki Gogia - Peter Kurzweg
 Akaki Gogia - Marcel Hartel
 Christopher Trimmel - Akaki Gogia
 Simon Hedlund - Grischa Prömel
 Damir Kreilach - Sebastian Polter
 Christopher Trimmel - Toni Leistner
 Steven Skrzybski - Akaki Gogia
 Kristian Pedersen - Grischa Prömel
 Sebastian Polter - Toni Leistner
 Sebastian Polter - Simon Hedlund
 Sebastian Polter - Akaki Gogia
 Marc Torrejón - Kristian Pedersen
 Philipp Hosiner - Steven Skrzybski
 Steven Skrzybski - Grischa Prömel
 Christopher Trimmel - Marvin Friedrich
 Philipp Hosiner - Kenny Prince Redondo