Eye of the game

Attacking duos


League table

French League 2
 1.Pablo Chavarría - Theoson Siebatcheu (Reims)
 Diego Rigonato Rodrigues - Theoson Siebatcheu (Reims)
 3.Remy Dugimont - Mathias Pereira-Lage (Clermont)
 Oumare Tounkara - Mohamed Said Benrahma (Chateauroux)
 Yoann Touzghar - Florian Martin (Sochaux)
 Zinedine Ferhat - Jean-Philippe Mateta (Le Havre)
 Julien Faussurier - Habib Diallo (Brest)
 Ebenezer Assifuah - Zinedine Ferhat (Le Havre)
 9.Remy Dugimont - Ludovic Ajorque (Clermont)
 Jimmy Roye - Didier Lamkel Ze (Niort)
 Sidy Sarr - Sofiane Khadda (Chateauroux)
 Cedric Cambon - Pierre Bouby (Orleans)
 Teji Savanier - Umut Bozok (Nîmes)
 Jerome Mombris - David Gomis (GFC Ajaccio)
 Ande Dona Ndoh - Romain Grange (Niort)
 Jean-Pascal Fontaine - Zinedine Ferhat (Le Havre)
 Julien Faussurier - Gaëtan Charbonnier (Brest)
 Chaker Alhadhur - Sidy Sarr (Chateauroux)
 Renaud Ripart - Umut Bozok (Nîmes)
 Sada Thioub - Olivier Boscagli (Nîmes)
 Laurent Abergel - Amine Bassi (Nancy)
 Youssouf Hadji - Amine Bassi (Nancy)
 Sébastien Roudet - Mehdy Guezoui (Valenciennes)
 Gaëtan Courtet - Denis Bouanga (Lorient)
 Johan Cavalli - Yoane Wissa (Ajaccio)
 Nicolas Gavory - Ludovic Ajorque (Clermont)
 Faneva Andriatsima - Aldo Kalulu (Sochaux)
 Romain Grange - Didier Lamkel Ze (Niort)
 Marvin Martin - Theoson Siebatcheu (Reims)
 Ghislain Gimbert - Ryad Nouri (Ajaccio)
 Mehdy Guezoui - Lebo Mothiba (Valenciennes)
 Rachid Alioui - Umut Bozok (Nîmes)
 Julien Faussurier - Edouard Butin (Brest)
 Christophe Mandanne - Oumare Tounkara (Chateauroux)
 Florian Martin - Aldo Kalulu (Sochaux)
 Florent Perradin - Kevin Hoggas (Bourg En Bresse)
 Romain Del Castillo - Umut Bozok (Nîmes)
 Diego Rigonato Rodrigues - Julian Jeanvier (Reims)
 Cristian Lopez - Kevin Fortune (Lens)
 Cristian Lopez - Karim Hafez (Lens)
 Julien Begue - Yanis Merdji (Bourg En Bresse)
 Jimmy Cabot - Denis Bouanga (Lorient)
 Sigamary Diarra - Sébastien Roudet (Valenciennes)
 44.Florian Martin - Mickaël Alphonse (Sochaux)
 Matthieu Sans - Jimmy Roye (Niort)
 Alassane N'Diaye - David Douline (Clermont)
 Razak Boukari - Opa Sangante (Chateauroux)
 Damien Perquis - Jeremie Bréchet (GFC Ajaccio)
 Vital N'Simba - Yanis Merdji (Bourg En Bresse)
 Amine Bassi - Malaly Dembele (Nancy)
 Ghislain Gimbert - Yann Boe-Kane (Ajaccio)
 Ryad Nouri - Manuel Cabit (Ajaccio)
 Rachid Alioui - Anthony Briancon (Nîmes)
 Cedric Avinel - Ryad Nouri (Ajaccio)
 Richard-Quentin Samnick - Sidy Sarr (Chateauroux)
 Florin Berenguer - Aldo Kalulu (Sochaux)
 Loris Nery - Mehdy Guezoui (Valenciennes)
 Sigamary Diarra - El Hadj Dabo (Valenciennes)
 Cyrille Bayala - Abdelrafik Gerard (Lens)
 Joffrey Cuffaut - Vincent Marchetti (Nancy)
 Thomas Delaine - Redouane Kerrouche (Paris FC)
 Marvin Gakpa - Romain Basque (Quevilly)
 Hameur Bouazza - Florian Miguel (Tours)
 Alexis Busin - Amine Bassi (Nancy)
 Lakdar Boussaha - Kevin Hoggas (Bourg En Bresse)
 Mohamed Yattara - Hamza Sakhi (Auxerre)
 Nicolas Gavory - Mathias Pereira-Lage (Clermont)
 Diego Rigonato Rodrigues - Danilson Da Cruz (Reims)
 Gaetan Perrin - Steve Furtado (Orleans)
 Ande Dona Ndoh - Julien Da Costa (Niort)
 Johan Cavalli - Joris Sainati (Ajaccio)
 Ryad Nouri - Qazim Laci (Ajaccio)
 Abdul Majeed Waris - Jimmy Cabot (Lorient)
 Manuel Perez - Ludovic Ajorque (Clermont)
 Steven Moreira - Denis Bouanga (Lorient)
 Denis Bouanga - Ibrahima Conte (Lorient)
 Nicolas Gavory - Julien Laporte (Clermont)
 Barnabás Bese - Jean-Philippe Mateta (Le Havre)
 Hameur Bouazza - Daniel Mancini (Tours)
 Idriss Ech-Chergui - Dylan Saint-Louis (Paris FC)
 Renaud Ripart - Theo Valls (Nîmes)
 Julien Lopez - Saifeddine Alami Bazza (Paris FC)
 Laurent Agouazi - Jeremy Choplin (Niort)
 Redouane Kerrouche - Dylan Saint-Louis (Paris FC)
 Romain Del Castillo - Sofiane Alakouch (Nîmes)
 Vital N'Simba - Quentin Martin (Bourg En Bresse)
 Grégory Bourillon - Oumare Tounkara (Chateauroux)
 Rafik Boujedra - Dorian Caddy (Quevilly)
 Herve Lybohy - Saifeddine Alami Bazza (Paris FC)
 Teji Savanier - Rachid Alioui (Nîmes)
 Abdul Majeed Waris - Lindsay Rose (Lorient)
 Panagiotis Vlachodimos - Renaud Ripart (Nîmes)
 Ben Othman Mohammed Slim - Yannick Arthur Gomis (Orleans)
 Aurelien Faivre - Yanis Merdji (Bourg En Bresse)
 Denis Will Poha - Yannick Arthur Gomis (Orleans)
 Julien Faussurier - Abdou Sissoko (Brest)
 Jason Berthomier - Abdou Sissoko (Brest)
 John Tshibumbu - Cheick Fantamady Diarra (Tours)
 Cyriaque Rivieyran - Didier Lamkel Ze (Niort)
 Cyril Mandouki - Malik Tchokounte (Paris FC)
 Diego Rigonato Rodrigues - Remi Oudin (Reims)
 Pablo Chavarría - Remi Oudin (Reims)
 Herve Lybohy - Dylan Saint-Louis (Paris FC)
 Quentin Martin - Yanis Merdji (Bourg En Bresse)
 Sylvain Marveaux - Steven Moreira (Lorient)
 Lebo Mothiba - Julien Masson (Valenciennes)
 Abdellah Zoubir - Souleymane Diarra (Lens)
 Ghislain Gimbert - Yoane Wissa (Ajaccio)
 Grégory Bourillon - Opa Sangante (Chateauroux)
 Malik Tchokounte - Valentin Lavigne (Paris FC)
 Victor Lekhal - Alimani Gory (Le Havre)
 Sébastien Roudet - Lossemy Karaboué (Valenciennes)
 Julien Faussurier - Mathias Autret (Brest)
 Mathieu Duhamel - Marvin Gakpa (Quevilly)
 Gaetan Belaud - Quentin Bernard (Brest)
 Mathieu Coutadeur - Ryad Nouri (Ajaccio)
 Florian Tardieu - Thomas Robinet (Sochaux)
 Alexandre Bonnet - Zinedine Ferhat (Le Havre)
 Anthony Weber - Habib Diallo (Brest)
 Zinedine Ferhat - Samba Camara (Le Havre)
 Faneva Andriatsima - Sofiane Daham (Sochaux)
 Gaël Danic - Sylvain Marveaux (Lorient)
 Maxime Barthelme - Oumare Tounkara (Chateauroux)
 Vincent Le Goff - Mohámed Mara (Lorient)
 Jerome Mombris - Olivier Kemen (GFC Ajaccio)
 Benoit Pedretti - Malaly Dembele (Nancy)
 Lenny Nangis - Lebo Mothiba (Valenciennes)
 Kevin Fortune - Karim Hafez (Lens)
 Sébastien Roudet - Lebo Mothiba (Valenciennes)
 Denis Bouanga - Pierre-Yves Hamel (Lorient)
 Julien Faussurier - Kevin Mayi (Brest)
 Kevin Fortune - Souleymane Diarra (Lens)
 John Bostock - Souleymane Diarra (Lens)
 Ludovic Obraniak - Florian Aye (Auxerre)
 Olivier Kemen - David Gomis (GFC Ajaccio)
 Bryan Bergougnoux - Cyriaque Louvion (Tours)
 Zinedine Ferhat - Rafik Guitane (Le Havre)
 Abdellah Zoubir - Kevin Fortune (Lens)
 El-Hadji Ba - Aldo Kalulu (Sochaux)
 Sylvain Marveaux - Pierre-Yves Hamel (Lorient)
 Marvin Gakpa - Jonathan Clauss (Quevilly)
 Christopher Martins - Vital N'Simba (Bourg En Bresse)
 Edouard Butin - Gaëtan Charbonnier (Brest)
 Julien Begue - Kevin Hoggas (Bourg En Bresse)
 Jonathan Iglesias - Nicolas Gavory (Clermont)
 Fethi Harek - Teji Savanier (Nîmes)
 Grejohn Kyei - Theoson Siebatcheu (Reims)
 Pape Paye - Yanis Merdji (Bourg En Bresse)
 Djiman Koukou - Abdellah Zoubir (Lens)
 Jean-Pascal Fontaine - Barnabás Bese (Le Havre)
 Lenny Nangis - Tony Mauricio (Valenciennes)
 Mohamed Yattara - Jordan Adeoti (Auxerre)
 Julien Faussurier - Jessy Pi (Brest)
 Edouard Butin - Jason Berthomier (Brest)
 Julien Faussurier - Quentin Bernard (Brest)
 Christophe Mandanne - Yann Mabella (Chateauroux)
 Laurent Dos Santos - Lebo Mothiba (Valenciennes)
 Mathieu Coutadeur - Ouwo Moussa Maazou (Ajaccio)
 John Bostock - Kevin Fortune (Lens)
 Ghislain Gimbert - Qazim Laci (Ajaccio)
 Pierre Bouby - Adrien Monfray (Orleans)
 Sylvain Marveaux - Ibrahima Conte (Lorient)
 Romain Métanire - Xavier Chavalerin (Reims)
 Pablo Chavarría - Youssouf Kone (Reims)
 Zargo Touré - Denis Bouanga (Lorient)
 Gauthier Pinaud - Ousmane Cissokho (Orleans)
 Alassane N'Diaye - Mathias Pereira-Lage (Clermont)
 Youssouf Hadji - Laurent Abergel (Nancy)
 Lalaina Nomenjanahary - Saifeddine Alami Bazza (Paris FC)
 Lalaina Nomenjanahary - Redouane Kerrouche (Paris FC)
 Yoane Wissa - Manuel Cabit (Ajaccio)
 Karim Ziani - Cedric Cambon (Orleans)
 Vincent Muratori - Amine Bassi (Nancy)
 Panagiotis Vlachodimos - Gaetan Paquiez (Nîmes)
 Vincent Le Goff - Gaëtan Courtet (Lorient)
 Thibault Vialla - Yoane Wissa (Ajaccio)
 Florian Miguel - Maki Tall (Tours)
 Ludovic Obraniak - Romain Philippoteaux (Auxerre)
 Julien Lopez - Malik Tchokounte (Paris FC)
 Jimmy Nirlo - Sebastien Chere (Bourg En Bresse)
 Oumare Tounkara - Nama Fofana (Chateauroux)
 Fabien Lemoine - Jimmy Cabot (Lorient)
 Ivan Lendric - Abdellah Zoubir (Lens)
 Mehdi Merghem - Sofiane Khadda (Chateauroux)
 Yannick M'Bone - Kamel Chergui (Chateauroux)
 Marvin Gakpa - Timothee Taufflieb (Quevilly)
 Patrick Etshimi - Saifeddine Alami Bazza (Paris FC)
 Ludovic Ajorque - Fabien Centonze (Clermont)
 Romain Philippoteaux - Pape Sane (Auxerre)
 Ousmane Cissokho - Oumar Camara (Orleans)
 Ousmane Cissokho - Yannick Arthur Gomis (Orleans)
 Julien Faussurier - Anthony Weber (Brest)
 Abraham Gneki Guie - Yannick Arthur Gomis (Orleans)
 Youssuf M'Changama - Fousseni Diabate (GFC Ajaccio)
 Mickaël Alphonse - Sofiane Daham (Sochaux)
 Barnabás Bese - Zinedine Ferhat (Le Havre)
 Tony Mauricio - Lebo Mothiba (Valenciennes)
 Jean-Pascal Fontaine - Ebenezer Assifuah (Le Havre)
 Anthony Rogie - Jordan Lefort (Quevilly)
 Adama Sarr - Quentin Martin (Bourg En Bresse)
 Zinedine Ferhat - Nathael Julan (Le Havre)
 Aliou Dembele - Antoine Leautey (Niort)
 Florian Martin - Sofiane Daham (Sochaux)
 Jean-Pascal Fontaine - Nathael Julan (Le Havre)
 Romain Grange - Jimmy Roye (Niort)
 Pablo Chavarría - Danilson Da Cruz (Reims)
 Férébory Dore - Lorenzo Rajot (Clermont)
 Pape Paye - Adama Sarr (Bourg En Bresse)
 Alexandre Bonnet - Nathael Julan (Le Havre)
 Bruno Grougi - Quentin Bernard (Brest)
 Teji Savanier - Panagiotis Vlachodimos (Nîmes)
 Gregoire Amiot - Yanis Merdji (Bourg En Bresse)
 Rachid Alioui - Romain Del Castillo (Nîmes)
 Valentin Lavigne - Dylan Saint-Louis (Paris FC)
 Karim Ziani - Yannick Arthur Gomis (Orleans)
 Lossemy Karaboué - Lebo Mothiba (Valenciennes)
 Laurent Agouazi - Romain Grange (Niort)
 Sofiane Alakouch - Umut Bozok (Nîmes)
 Karim Ziani - Pierre Bouby (Orleans)
 Alassane N'Diaye - Ludovic Ajorque (Clermont)
 Maxime Barthelme - Sidy Sarr (Chateauroux)
 Mathieu Duhamel - Jonathan Clauss (Quevilly)
 Lakdar Boussaha - Adama Sarr (Bourg En Bresse)
 Mohamed Yattara - Romain Philippoteaux (Auxerre)
 Jerome Hergault - Yoane Wissa (Ajaccio)
 Ande Dona Ndoh - Antoine Leautey (Niort)
 Olivier Kemen - Fousseni Diabate (GFC Ajaccio)
 Malik Tchokounte - Dylan Saint-Louis (Paris FC)
 Habib Diallo - David Enagnon Kiki (Brest)
 Alexandre Bonnet - Jean-Pascal Fontaine (Le Havre)
 Franklin Wadja - Faiz Selemani (Lorient)
 Jean-Pascal Fontaine - Baba Traore (Le Havre)
 Fabien Lemoine - Mohámed Mara (Lorient)
 Mohamed Yattara - Abdoul Ba (Auxerre)
 Jeremie Bréchet - Yoann Court (GFC Ajaccio)
 Jerome Hergault - Matteo Tramoni (Ajaccio)
 Pierre-Yves Polomat - Romain Philippoteaux (Auxerre)
 Mathieu Duhamel - Dorian Caddy (Quevilly)
 Jessy Pi - Habib Diallo (Brest)
 Gauthier Hein - Baptiste Etcheverria (Tours)
 Steve Ambri - Lebo Mothiba (Valenciennes)
 Tobias Badila - Amine Bassi (Nancy)
 Mohamed Yattara - Carlens Arcus (Auxerre)
 Mathias Autret - Jean-Charles Castelletto (Brest)
 Sébastien Roudet - Baptiste Aloé (Valenciennes)
 Mathieu Duhamel - Anthony Rogie (Quevilly)
 Anatole Ngamukol - Theoson Siebatcheu (Reims)
 Xavier Chavalerin - Aly Ndom (Reims)
 Ouwo Moussa Maazou - Guillaume Beghin (Lens)
 Souleymane Diarra - Jeanricner Bellegarde (Lens)
 Ogou Akichi - Malik Tchokounte (Paris FC)
 Aurelien Faivre - Julien Begue (Bourg En Bresse)
 Gaël Danic - Denis Bouanga (Lorient)
 Jonathan Clauss - Yannick Mamilonne (Quevilly)
 John Bostock - Filip Markovic (Lens)
 Filip Markovic - Kevin Fortune (Lens)
 Adrien Monfray - Yannick Arthur Gomis (Orleans)
 Diego Rigonato Rodrigues - Pablo Chavarría (Reims)
 Liassine Cadamuro - Clement Depres (Nîmes)
 Cedric Avinel - Yoane Wissa (Ajaccio)
 Guillaume Heinry - Kevin Hoggas (Bourg En Bresse)
 Ryad Nouri - Yoane Wissa (Ajaccio)
 Romain Grange - Julien Da Costa (Niort)
 Laurent Agouazi - Ande Dona Ndoh (Niort)
 Romain Grange - Thibaut Vion (Niort)
 Ghislain Gimbert - Manuel Cabit (Ajaccio)
 Clement Depres - Romain Del Castillo (Nîmes)
 Panagiotis Vlachodimos - Rachid Alioui (Nîmes)
 Alexandre Bonnet - Jean-Philippe Mateta (Le Havre)
 Theo Valls - Romain Del Castillo (Nîmes)
 Ludovic Obraniak - Jordan Adeoti (Auxerre)
 Malik Tchokounte - Redouane Kerrouche (Paris FC)
 Kevin Fortune - Abdelrafik Gerard (Lens)

Table by team

Ajaccio
 1.Ghislain Gimbert - Ryad Nouri
 Johan Cavalli - Yoane Wissa
 3.Yoane Wissa - Manuel Cabit
 Ghislain Gimbert - Qazim Laci
 Thibault Vialla - Yoane Wissa
 Cedric Avinel - Yoane Wissa
 Ryad Nouri - Yoane Wissa
 Ghislain Gimbert - Manuel Cabit
 Jerome Hergault - Yoane Wissa
 Jerome Hergault - Matteo Tramoni
 Ryad Nouri - Qazim Laci
 Johan Cavalli - Joris Sainati
 Ryad Nouri - Manuel Cabit
 Ghislain Gimbert - Yann Boe-Kane
 Cedric Avinel - Ryad Nouri
 Ghislain Gimbert - Yoane Wissa
 Mathieu Coutadeur - Ryad Nouri
 Mathieu Coutadeur - Ouwo Moussa Maazou
Auxerre
 1.Romain Philippoteaux - Pape Sane
 Ludovic Obraniak - Romain Philippoteaux
 Ludovic Obraniak - Jordan Adeoti
 Mohamed Yattara - Romain Philippoteaux
 Mohamed Yattara - Carlens Arcus
 Mohamed Yattara - Abdoul Ba
 Pierre-Yves Polomat - Romain Philippoteaux
 Mohamed Yattara - Hamza Sakhi
 Ludovic Obraniak - Florian Aye
 Mohamed Yattara - Jordan Adeoti
Bourg En Bresse
 1.Julien Begue - Yanis Merdji
 Florent Perradin - Kevin Hoggas
 3.Adama Sarr - Quentin Martin
 Gregoire Amiot - Yanis Merdji
 Pape Paye - Adama Sarr
 Jimmy Nirlo - Sebastien Chere
 Aurelien Faivre - Julien Begue
 Guillaume Heinry - Kevin Hoggas
 Lakdar Boussaha - Adama Sarr
 Vital N'Simba - Quentin Martin
 Aurelien Faivre - Yanis Merdji
 Vital N'Simba - Yanis Merdji
 Lakdar Boussaha - Kevin Hoggas
 Christopher Martins - Vital N'Simba
 Julien Begue - Kevin Hoggas
 Pape Paye - Yanis Merdji
 Quentin Martin - Yanis Merdji
Brest
 1.Julien Faussurier - Habib Diallo
 2.Julien Faussurier - Edouard Butin
 Julien Faussurier - Gaëtan Charbonnier
 4.Julien Faussurier - Anthony Weber
 Bruno Grougi - Quentin Bernard
 Habib Diallo - David Enagnon Kiki
 Mathias Autret - Jean-Charles Castelletto
 Jessy Pi - Habib Diallo
 Julien Faussurier - Abdou Sissoko
 Jason Berthomier - Abdou Sissoko
 Edouard Butin - Gaëtan Charbonnier
 Julien Faussurier - Kevin Mayi
 Edouard Butin - Jason Berthomier
 Julien Faussurier - Jessy Pi
 Julien Faussurier - Quentin Bernard
 Julien Faussurier - Mathias Autret
 Gaetan Belaud - Quentin Bernard
 Anthony Weber - Habib Diallo
Chateauroux
 1.Oumare Tounkara - Mohamed Said Benrahma
 2.Christophe Mandanne - Oumare Tounkara
 Sidy Sarr - Sofiane Khadda
 Chaker Alhadhur - Sidy Sarr
 5.Mehdi Merghem - Sofiane Khadda
 Yannick M'Bone - Kamel Chergui
 Oumare Tounkara - Nama Fofana
 Maxime Barthelme - Sidy Sarr
 Grégory Bourillon - Oumare Tounkara
 Richard-Quentin Samnick - Sidy Sarr
 Razak Boukari - Opa Sangante
 Christophe Mandanne - Yann Mabella
 Grégory Bourillon - Opa Sangante
 Maxime Barthelme - Oumare Tounkara
Clermont
 1.Remy Dugimont - Mathias Pereira-Lage
 2.Nicolas Gavory - Ludovic Ajorque
 Remy Dugimont - Ludovic Ajorque
 4.Ludovic Ajorque - Fabien Centonze
 Férébory Dore - Lorenzo Rajot
 Alassane N'Diaye - Mathias Pereira-Lage
 Alassane N'Diaye - Ludovic Ajorque
 Manuel Perez - Ludovic Ajorque
 Nicolas Gavory - Julien Laporte
 Alassane N'Diaye - David Douline
 Nicolas Gavory - Mathias Pereira-Lage
 Jonathan Iglesias - Nicolas Gavory
GFC Ajaccio
 1.Jerome Mombris - David Gomis
 2.Youssuf M'Changama - Fousseni Diabate
 Olivier Kemen - Fousseni Diabate
 Jeremie Bréchet - Yoann Court
 Damien Perquis - Jeremie Bréchet
 Olivier Kemen - David Gomis
 Jerome Mombris - Olivier Kemen
Le Havre
 1.Zinedine Ferhat - Jean-Philippe Mateta
 Ebenezer Assifuah - Zinedine Ferhat
 3.Jean-Pascal Fontaine - Zinedine Ferhat
 4.Barnabás Bese - Zinedine Ferhat
 Jean-Pascal Fontaine - Ebenezer Assifuah
 Zinedine Ferhat - Nathael Julan
 Alexandre Bonnet - Nathael Julan
 Jean-Pascal Fontaine - Nathael Julan
 Alexandre Bonnet - Jean-Philippe Mateta
 Alexandre Bonnet - Jean-Pascal Fontaine
 Jean-Pascal Fontaine - Baba Traore
 Zinedine Ferhat - Rafik Guitane
 Barnabás Bese - Jean-Philippe Mateta
 Jean-Pascal Fontaine - Barnabás Bese
 Victor Lekhal - Alimani Gory
 Alexandre Bonnet - Zinedine Ferhat
 Zinedine Ferhat - Samba Camara
Lens
 1.Cristian Lopez - Karim Hafez
 Cristian Lopez - Kevin Fortune
 3.Ivan Lendric - Abdellah Zoubir
 John Bostock - Filip Markovic
 Filip Markovic - Kevin Fortune
 Ouwo Moussa Maazou - Guillaume Beghin
 Souleymane Diarra - Jeanricner Bellegarde
 Kevin Fortune - Abdelrafik Gerard
 John Bostock - Kevin Fortune
 Cyrille Bayala - Abdelrafik Gerard
 Abdellah Zoubir - Kevin Fortune
 Kevin Fortune - Souleymane Diarra
 John Bostock - Souleymane Diarra
 Djiman Koukou - Abdellah Zoubir
 Kevin Fortune - Karim Hafez
 Abdellah Zoubir - Souleymane Diarra
Lorient
 1.Jimmy Cabot - Denis Bouanga
 Gaëtan Courtet - Denis Bouanga
 3.Zargo Touré - Denis Bouanga
 Sylvain Marveaux - Ibrahima Conte
 Fabien Lemoine - Jimmy Cabot
 Vincent Le Goff - Gaëtan Courtet
 Gaël Danic - Denis Bouanga
 Franklin Wadja - Faiz Selemani
 Fabien Lemoine - Mohámed Mara
 Abdul Majeed Waris - Jimmy Cabot
 Steven Moreira - Denis Bouanga
 Denis Bouanga - Ibrahima Conte
 Abdul Majeed Waris - Lindsay Rose
 Sylvain Marveaux - Pierre-Yves Hamel
 Denis Bouanga - Pierre-Yves Hamel
 Sylvain Marveaux - Steven Moreira
 Vincent Le Goff - Mohámed Mara
 Gaël Danic - Sylvain Marveaux
Nancy
 1.Youssouf Hadji - Amine Bassi
 Laurent Abergel - Amine Bassi
 3.Youssouf Hadji - Laurent Abergel
 Vincent Muratori - Amine Bassi
 Tobias Badila - Amine Bassi
 Amine Bassi - Malaly Dembele
 Alexis Busin - Amine Bassi
 Joffrey Cuffaut - Vincent Marchetti
 Benoit Pedretti - Malaly Dembele
Nîmes
 1.Rachid Alioui - Umut Bozok
 Romain Del Castillo - Umut Bozok
 Teji Savanier - Umut Bozok
 Sada Thioub - Olivier Boscagli
 Renaud Ripart - Umut Bozok
 6.Teji Savanier - Panagiotis Vlachodimos
 Rachid Alioui - Romain Del Castillo
 Panagiotis Vlachodimos - Gaetan Paquiez
 Liassine Cadamuro - Clement Depres
 Theo Valls - Romain Del Castillo
 Panagiotis Vlachodimos - Rachid Alioui
 Clement Depres - Romain Del Castillo
 Sofiane Alakouch - Umut Bozok
 Renaud Ripart - Theo Valls
 Romain Del Castillo - Sofiane Alakouch
 Teji Savanier - Rachid Alioui
 Panagiotis Vlachodimos - Renaud Ripart
 Rachid Alioui - Anthony Briancon
 Fethi Harek - Teji Savanier
Niort
 1.Romain Grange - Didier Lamkel Ze
 Ande Dona Ndoh - Romain Grange
 Jimmy Roye - Didier Lamkel Ze
 4.Romain Grange - Jimmy Roye
 Aliou Dembele - Antoine Leautey
 Romain Grange - Julien Da Costa
 Laurent Agouazi - Ande Dona Ndoh
 Romain Grange - Thibaut Vion
 Ande Dona Ndoh - Antoine Leautey
 Laurent Agouazi - Romain Grange
 Laurent Agouazi - Jeremy Choplin
 Cyriaque Rivieyran - Didier Lamkel Ze
 Matthieu Sans - Jimmy Roye
 Ande Dona Ndoh - Julien Da Costa
Orleans
 1.Cedric Cambon - Pierre Bouby
 2.Ousmane Cissokho - Oumar Camara
 Ousmane Cissokho - Yannick Arthur Gomis
 Abraham Gneki Guie - Yannick Arthur Gomis
 Karim Ziani - Yannick Arthur Gomis
 Gauthier Pinaud - Ousmane Cissokho
 Karim Ziani - Cedric Cambon
 Pierre Bouby - Adrien Monfray
 Adrien Monfray - Yannick Arthur Gomis
 Karim Ziani - Pierre Bouby
 Denis Will Poha - Yannick Arthur Gomis
 Ben Othman Mohammed Slim - Yannick Arthur Gomis
 Gaetan Perrin - Steve Furtado
Paris FC
 1.Valentin Lavigne - Dylan Saint-Louis
 Lalaina Nomenjanahary - Saifeddine Alami Bazza
 Lalaina Nomenjanahary - Redouane Kerrouche
 Julien Lopez - Malik Tchokounte
 Patrick Etshimi - Saifeddine Alami Bazza
 Ogou Akichi - Malik Tchokounte
 Malik Tchokounte - Redouane Kerrouche
 Malik Tchokounte - Dylan Saint-Louis
 Idriss Ech-Chergui - Dylan Saint-Louis
 Julien Lopez - Saifeddine Alami Bazza
 Redouane Kerrouche - Dylan Saint-Louis
 Herve Lybohy - Saifeddine Alami Bazza
 Thomas Delaine - Redouane Kerrouche
 Cyril Mandouki - Malik Tchokounte
 Malik Tchokounte - Valentin Lavigne
 Herve Lybohy - Dylan Saint-Louis
Quevilly
 1.Anthony Rogie - Jordan Lefort
 Marvin Gakpa - Timothee Taufflieb
 Mathieu Duhamel - Dorian Caddy
 Jonathan Clauss - Yannick Mamilonne
 Mathieu Duhamel - Anthony Rogie
 Mathieu Duhamel - Jonathan Clauss
 Rafik Boujedra - Dorian Caddy
 Marvin Gakpa - Romain Basque
 Marvin Gakpa - Jonathan Clauss
 Mathieu Duhamel - Marvin Gakpa
Reims
 1.Pablo Chavarría - Theoson Siebatcheu
 Diego Rigonato Rodrigues - Theoson Siebatcheu
 3.Marvin Martin - Theoson Siebatcheu
 Diego Rigonato Rodrigues - Julian Jeanvier
 5.Pablo Chavarría - Danilson Da Cruz
 Romain Métanire - Xavier Chavalerin
 Pablo Chavarría - Youssouf Kone
 Diego Rigonato Rodrigues - Pablo Chavarría
 Xavier Chavalerin - Aly Ndom
 Anatole Ngamukol - Theoson Siebatcheu
 Diego Rigonato Rodrigues - Danilson Da Cruz
 Diego Rigonato Rodrigues - Remi Oudin
 Grejohn Kyei - Theoson Siebatcheu
 Pablo Chavarría - Remi Oudin
Sochaux
 1.Yoann Touzghar - Florian Martin
 2.Faneva Andriatsima - Aldo Kalulu
 Florian Martin - Aldo Kalulu
 4.Mickaël Alphonse - Sofiane Daham
 Florian Martin - Sofiane Daham
 Florin Berenguer - Aldo Kalulu
 Florian Martin - Mickaël Alphonse
 El-Hadji Ba - Aldo Kalulu
 Faneva Andriatsima - Sofiane Daham
 Florian Tardieu - Thomas Robinet
Tours
 1.Florian Miguel - Maki Tall
 Gauthier Hein - Baptiste Etcheverria
 Hameur Bouazza - Daniel Mancini
 John Tshibumbu - Cheick Fantamady Diarra
 Hameur Bouazza - Florian Miguel
 Bryan Bergougnoux - Cyriaque Louvion
Valenciennes
 1.Mehdy Guezoui - Lebo Mothiba
 Sigamary Diarra - Sébastien Roudet
 Sébastien Roudet - Mehdy Guezoui
 4.Tony Mauricio - Lebo Mothiba
 Lossemy Karaboué - Lebo Mothiba
 Sébastien Roudet - Baptiste Aloé
 Steve Ambri - Lebo Mothiba
 Loris Nery - Mehdy Guezoui
 Sigamary Diarra - El Hadj Dabo
 Laurent Dos Santos - Lebo Mothiba
 Lenny Nangis - Tony Mauricio
 Sébastien Roudet - Lebo Mothiba
 Sébastien Roudet - Lossemy Karaboué
 Lebo Mothiba - Julien Masson
 Lenny Nangis - Lebo Mothiba